Czym są suplementy diety?

Czym są suplementy diety?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją dwa rodzaje suplementów: żywnościowe i nieżywnościowe.

Suplementy diety oparte na żywności to kategoria suplementów diety, które pochodzą ze źródeł żywności. Należą do nich aminokwasy, kwasy tłuszczowe i błonnik pokarmowy. Suplementy diety można sklasyfikować ze względu na ich skład chemiczny, czyli lipidy, węglowodany i białka, lub ze względu na rolę fizjologiczną, jaką pełnią w organizmie. Na przykład kreatyna jest suplementem białkowym, który jest używany do budowy mięśni, a glicyna jest suplementem aminokwasowym, który pomaga regulować wzorce snu.

Suplementy nie oparte na żywności to kategoria suplementów diety, które nie pochodzą ze źródeł żywności. Obejmują one suplementy ziołowe, probiotyki, minerały i witaminy, takie jak witamina D3 i Echinacea.

Sklep z suplementami to miejsce, gdzie znajdziesz szeroką gamę różnych produktów.

Jak mogą  pomóc suplementy diety?

Suplementy mogą pomóc wypełnić luki żywieniowe w diecie lub wzmocnić zdrowie, gdy są przyjmowane jako dodatek do normalnej diety. Oto w jakim celu mogą być przyjmowane suplementy:

  • Zapewnić odpowiednie spożycie niektórych witamin lub minerałów, ponieważ nie są w stanie uzyskać ich wystarczającej ilości poprzez samo jedzenie.
  • Pomoc w leczeniu lub zapobieganiu stanom spowodowanym przez niedobór składników odżywczych (np. anemia z niedoboru żelaza).
  • Pomoc w leczeniu niektórych stanów chorobowych, takich jak osteoporoza (utrata kości) lub reumatoidalne zapalenie stawów.
  • W celu poprawy wyników sportowych i/lub czasu regeneracji po ćwiczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy w każdym biurze powinien znajdować się dystrybutor z wodą?
Czy w każdym biurze powinien znajdować się dystrybutor z wodą?
Woda to podstawa, która powinna być dostępna dla każdego, szczególnie w biurze. Dlatego też należy pamiętać, że tym bardziej, gdy […]
Ostatnie wpisy