Przegląd rejestracyjny samochodu – jakie elementy są sprawdzane?

Przegląd rejestracyjny samochodu – jakie elementy są sprawdzane?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd rejestracyjny samochodu to coroczna kontrola, która ma na celu upewnienie się, że Twój samochód jest w wystarczająco dobrym stanie, by móc nim jeździć. Istnieje szereg elementów, które zostaną skontrolowane przez inspektora kontroli pojazdów. 

Należą do nich:

Pasy bezpieczeństwa 

Jeśli nie ma pasów bezpieczeństwa, jest to wykroczenie.

Tablice rejestracyjne 

Upewnij się, że Twoje tablice rejestracyjne są w dobrym stanie i dobrze widoczne z przodu i z tyłu pojazdu. Należy również upewnić się, że dowód rejestracyjny pojazdu jest zgodny z tablicami rejestracyjnymi samochodu (jeśli je zmieniłeś).

Hamulce

Sprawdź, czy nie ma żadnych oznak zużycia lub uszkodzenia, takich jak pęknięcia, rdza lub wycieki. Jeśli widzisz jakiekolwiek oznaki zużycia lub uszkodzenia, zleć ich sprawdzenie mechanikowi przed udaniem się na przegląd prawa jazdy.

Koła 

Opony powinny być w dobrym stanie, bez nacięć lub wybrzuszeń na ścianach bocznych, a głębokość bieżnika powinna wynosić co najmniej 1,6 mm na środkowych trzech czwartych szerokości opony, mierząc po zewnętrznej stronie. Opony muszą być również napompowane do właściwego poziomu ciśnienia określonego przez producenta (znajduje się ono na naklejce wewnątrz jednych z drzwi).

Wycieraczki przedniej szyby 

Przetrzyj je tłustą szmatą przed oddaniem samochodu do przeglądu. Upewnij się, że działają prawidłowo.

Jeśli musisz je wykonać, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow/przeglady-rejestracyjne.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można wynająć busa wraz z kierowcą?
Czy można wynająć busa wraz z kierowcą?
Przewóz osób to odpowiedzialne zadanie. Czym innym jest również przejazd samochodem osobowym i busem. Bus, jako pojazd większych gabarytów, wymaga […]
Ostatnie wpisy