Medycyna pracy – jaki zakres badań obejmuje?

Medycyna pracy – jaki zakres badań obejmuje?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby wykonywać pracę na jakimkolwiek stanowisku należy uzyskać pozytywną ocenę wydaną przez lekarza medycyny pracy. Specjalista wystawia ją na podstawie przeprowadzonych badań. Są one dobierane pod kątem specyfiki zadań, które dana osoba będzie realizowała oraz wszelkich czynników niebezpiecznych z którymi będzie miała wtedy styczność. Co konkretnie obejmuje taka diagnostyka?

Kompleksowe sprawdzenie stanu zdrowia

Najczęściej zlecane jest pobranie krwi oraz moczu. To podstawy do których zalicza się również pomiar ciśnienia. Medyk może zlecić pacjentowi udanie się na konsultację kardiologiczną celem wykonania EKG, na badanie laryngologiczne oraz na wizytę u okulisty. Warto podkreślić, że kierowcy oraz osoby wykorzystujące w pracy samochód prywatny lub służbowy muszą poddać się badaniom psychotechnicznym. Oprócz tego lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad aby dowiedzieć się, czy dana osoba choruje na schorzenia o przewlekłym charakterze, jakie leki przyjmuje i jakie urazy oraz operacje przebyła. Do zatrudnienia na niektórych stanowiskach wymagana jest również spirometria oraz prześwietlenie płuc. Jeżeli chodzi o specjalizację, którą jest medycyna pracy Opole to miasto, w którym znajduje się wiele placówek świadczących usługi z tego zakresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rozwiązania dla przedsiębiorców oferują współczesne firmy kurierskie?
Jakie rozwiązania dla przedsiębiorców oferują współczesne firmy kurierskie?
We współczesnym świecie dystans między ludźmi zmniejsza się coraz bardziej. Dzięki telefonii i internetu w kilka chwil można skontaktować się […]
Ostatnie wpisy