Jak ćwiczyć ze stojącymi workami bokserskimi?

Jak ćwiczyć ze stojącymi workami bokserskimi?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Worek bokserski jest idealnym narzędziem treningowym nie tylko dla zawodników sztuk walki, ale także amatorów i pasjonatów. Można na nim trenować różne parametry, w tym takie jak: szybkość czy siłę uderzenia. Pozostaje także doskonałą alternatywą dla tradycyjnego, sztampowego dla wielu zawodników treningu cardio. Jak powinien wyglądać trening na wolnostojącym worku bokserskim? Prawidłowe wykorzystanie jego budowy pozwala rozwijać się w sporcie, poprawić technikę, jak i umiejętności.

Trening czyni mistrza

Worki wolnostojące mają budowę, która pozwala na ich wygodne przenoszenie. Najczęściej ich podstawa wypełniona jest wodą. Wypełnienie jest lżejsze, aby wytrzymać odpowiednią stabilność. Najcięższym punktem jest zawsze podstawa. Umocowane są na twardej sprężynie, która umożliwia swobodne odchylanie worka w każdą stronę. Właśnie dzięki temu zawodnik może ćwiczyć ciosy, jak i uniki w dowolnej kombinacji. Pozwala to w niewielkim stopniu imitować walkę z przeciwnikiem. Siła ciosu decyduje o sile uniku. Ciekawą wersją tego rodzaju worka jest konstrukcja z packami dostępna w ofercie sklepu na stronie internetowej: https://bit.ly/worki-wolnostojace, która pozwala trenować uderzenia na różnej wysokości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co trzeba nabyć, aby móc podładować akumulator w pojeździe?
Co trzeba nabyć, aby móc podładować akumulator w pojeździe?
We wszystkich samochodach akumulator to podstawa. W obecnych czasach bateria akumulatora nie jest tak silna jak była kiedyś. Aby uniknąć […]
Ostatnie wpisy