Problemy z laktacją u kobiet – na co zwrócić uwagę przy wyborze mleka dla dzieci?

Problemy z laktacją u kobiet – na co zwrócić uwagę przy wyborze mleka dla dzieci?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Dzieje się tak z kilku powodów. Wśród których za najważniejszy uznaje się komplet witamin i składników odżywczych, które są częścią mleka kobiecego. Węglowodany, białka oraz witaminy w pełni zaspokajają potrzeby żywieniowe niemowlęcia do ukończenia przez niego sześciu miesięcy. Bliskość mamy związana z karmieniem piersią daje także dziecku poczucie bezpieczeństwa i odpowiada na jego potrzeby emocjonalne w pierwszych miesiącach życia. Istnieją jednak przeciwwskazania do karmienia piersią, a część mam może również dotknąć problem z laktacją. W takiej sytuacji należy rozważyć zakup mleka modyfikowanego. 

Gotowa mieszanka – jakie składniki powinna zawierać?

Kobiety dotknięte problemami laktacyjnymi powinny bez wyrzutów sięgnąć po mleko modyfikowane. Każdy z produktów oferowanych przez czołowych producentów spełnia rygorystyczne normy żywieniowe. Jedynym, nad czym należy się zastanowić jest proponowany skład, który odnajdziemy na etykiecie opakowania. Najlepiej kiedy mleko zawiera między innymi takie składniki jak:

– kwasy DHA oraz RHA odpowiedzialne za prawidłowy rozwój narządów mowy oraz wzroku,

– błonniki GOS/FOS mające funkcje prebiotyczne: pomagają usprawniać procesy jelitowe, zapobiegając kolkom oraz biegunkom,

– witaminy,

– minerały,

– tłuszcze.

Jeśli noworodek ma problemy z odczynami alergicznymi, zaparciami lub nadmiernym ulewaniem wybór odpowiedniego mleka modyfikowanego powinien być skonsultowany z pediatrą. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych warto postawić na rekomendowane mleko z bogatym składem, które kupimy chociażby na stronie https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kreatywne pomysły na aranżację salonu
Kreatywne pomysły na aranżację salonu
Klasyczne aranżacje salonu już dawno przeszły do lamusa. Obecnie właściciele domów i mieszkań poszukują ciekawych rozwiązań, dzięki którym ich wnętrze […]
Ostatnie wpisy