Co to jest Arduino IDE?

Co to jest Arduino IDE?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc zacząć przygodę z mikrokontrolerem Arduino trzeba poznać aplikacją Arduino IDE, która jest napisana w języku Java. Na początku warto zaznaczyć, że aplikacja została stworzona w taki sposób, aby mogły z niej korzystać zarówno zaawansowani użytkownicy, jak i początkujący miłośnicy elektroniki i programowania. Najważniejszą zaletą oprogramowania jest intuicyjność. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Najważniejsze informacje o Arduino IDE

Opisywane oprogramowanie jest często określane jako środowisko. Wynika to m.in. z jego złożoności, która bezpośrednio przekłada się na ogromne możliwości wykorzystania. Jednym z najważniejszych elementów Arduino IDE jest edytor kodu. Dzięki niemu użytkownicy mogą tworzyć i edytować kod. Z kolei kompilator jest odpowiedzialny za zamianę kodu na tak zwany język binarny. Trzecim ważnym elementem aplikacji jest Uploader. Przy jego pomocy użytkownik może wgrać napisany program bezpośrednio do Arduino. Kolejny etap to obserwowanie efektów i w razie konieczności, poprawienie napisanego programu. Więcej informacji dostępnych jest na worldofarduinogeeks.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profesjonalny serwis obrabiarek – jakie formy napraw mogą dla nas wykonać
Profesjonalny serwis obrabiarek – jakie formy napraw mogą dla nas wykonać
Obrabiarki to urządzenia skrawające wykorzystywane do nadawania odpowiedniego kształtu przedmiotom wykonanym z różnych materiałów. Do tej grupy zalicza się m.in. […]
Ostatnie wpisy