Pomieszczenie w stylu retro – jak je osiągnąć?

Pomieszczenie w stylu retro – jak je osiągnąć?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl retro to wnętrze pełne geometrycznych wzorów, żywych kolorów, zwariowanych dodatków oraz niepasujących do siebie z pozoru mebli. Niektórzy uważają tak urządzone pomieszczenia za nieco kiczowate lub staroświeckie. Ale gdy odpowiednio je umeblujemy z odrobiną nowoczesności, to mogą naprawdę robić wrażenie. Jak zatem można urządzić takie stylowe lokum?

Powrót do dawnych lat

Jeśli chodzi o wnętrza w stylu retro, to nie może w nich zabraknąć typowych dla poprzedniej epoki mocnych kolorów. Dawnymi czasy dominowały wzorzyste tapety i zasłony. Dzisiaj można zastosować bardziej stonowane wzornictwo. Nieodzowne w tym wystroju będą lampy vintage, które wprowadzą klimat charakterystyczny dla dawnych czasów. Poza tym warto zastosować chromowane elementy, takie jak gałki czy nóżki mebli. Muszą się też pojawić materiały syntetyczne. Chodzi głównie o tapicerowane sztuczną skórą kanapy lub plastikowe figurki. Styl retro można wyeksponować w mieszkaniu również w inny sposób. W tym celu dobrze jest zakupić oryginalne i ciekawe w kształcie meble z drewna. Mogą to być komody krzesła i stoły, ale również materiały z twardego tworzywa sztucznego. Chodzi o fotele i krzesła. Należy pamiętać, że do wnętrz retro pasują mocne czy wręcz krzykliwe kolory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje w stolicy – jak swobodnie poruszać się po dużym mieście?
Wakacje w stolicy – jak swobodnie poruszać się po dużym mieście?
Przyjazd do obcego miasta na wakacje często nastręcza wielu trudności, zwłaszcza tych natury logistycznej. Wygodne poruszanie się po obcym miejscu […]
Ostatnie wpisy