Ozdoby na taras, które nie zajmują dużo miejsca

Ozdoby na taras, które nie zajmują dużo miejsca
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie tarasu nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli nie jest on zbyt duży albo po prostu ma niestandardowy kształt geometryczny. Ponadto zwykle chcemy na nim zmieścić wiele rzeczy na raz. Urządzić kącik do picia kawy czy jedzenie śniadania w wolne dni, miejsce na grilla, o ile nie możemy tego zrobić w ogrodzie oraz na rośliny. Można obstawić taras na jego krawędziach czy też w rogach donicami prostokątnymi, aby mieć na nim trochę roślin, które dawałyby namiastkę ogrodu. Ponadto będą one bardzo fajną ozdobą, która zwróci uwagę gości. Jeśli chcemy mieć dużo roślinności na tarasie warto pomyśleć też o postawieniu w donicy drzewka miniaturowego lub cytrusa. Co jeszcze można postawić na tarasie?

Małe gabaryty, które dają duży efekt 

Nawet jeśli planujemy na tarasie zmieścić grilla to powinniśmy postawić na małe palenisko, które spełni swoją funkcję, ale nie zagraci przestrzeni. Także donice, warto wybrać jak te dostępne na https://www.donice-duze.pl/donice-duze/donice-z-cortenu, ponieważ same w sobie są ozdobne, ale też można je znaleźć w wielu rozmiarach. Jeżeli chcemy mieć więcej roślin na tarasie, ale nie chcemy tracić wolnego miejsca, warto pomyśleć nad piętrową szklarnią. Można w niej uprawiać zioła, owoce jak truskawki czy też drobne warzywa jak ogórki, pomidory i rzodkiewka. Szklarnia sama w sobie też będzie ciekawie wyglądać, a do tego jest praktyczna. Wybierając meble na taras również warto postawić na zgrabne i wąskie mebelki. Rozłożyste kanapy czy zestawy z kilkoma fotelami optycznie zmniejszą przestrzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko i sprawnie wymienić koło w samochodzie?
Jak szybko i sprawnie wymienić koło w samochodzie?
Każdy, często podróżujący kierowca spotyka na swojej drodze większe lub mniejsze problemy związane, z awarią pojazdu. Dlatego też warto posiadać, […]
Ostatnie wpisy