Opieka nad dzieckiem – niania, żłobek, a może klub malucha?

Opieka nad dzieckiem – niania, żłobek, a może klub malucha?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda matka rozważająca powrót do pracy po urlopie wychowawczym, staje przed ogromnym wyzwaniem, czyli przed podjęciem decyzji, co zrobić z jej pociechą. W dzisiejszych czasach macierzyństwo wcale nie musi oznaczać zakończenia kariery zawodowej. Dzięki pomocy wykwalifikowanych specjalistów oraz placówek opiekuńczych młoda mama może bez obaw wrócić na poprzednie stanowisko. Dowiedz się, jakie są możliwe opcje opieki nad dzieckiem, by zdecydować, którą z nich wybrać.

Formy sprawowania opieki nad dzieckiem

Istnieje wiele różnych form sprawowania opieki nad małoletnimi. Pierwszą z dostępnych alternatyw jest wynajęcie niani. Z reguły opiekunka przychodzi do dziecka na ustalone godziny i za określoną stawkę zajmuje się podopiecznym pod nieobecność mamy lub taty. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla obojga pracujących rodziców lub dla najmłodszych mocno zżytych z domowym zaciszem, którzy nie lubią wychodzić poza własne cztery ściany. Przed zatrudnieniem należy jednak wyjątkowo dokładnie sprawdzić kandydatki – niestety, zdarzały się przypadki oszustw, gdzie opiekunka np. okradała właścicieli mieszkania.

Drugim sposobem na zapewnienie dziecku opieki jest żłobek, a później przedszkole. To placówka wyspecjalizowana, z kadrą wyszkolonych pracowników, przygotowanych do pracy nawet z najmniejszymi maluchami. Wspaniale nadaje się do zawierania pierwszych dziecięcych przyjaźni i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Problem tkwi w tym, że do żłobka trudno się dostać ze względu na dużą ilość chętnych na jedno miejsce – ten kłopot dotyczy zazwyczaj wielkich miast.

Ciekawą możliwością wydaje się klub malucha, w którym pod nadzorem opiekunów bawią się dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Przypomina żłobek, z tą różnicą, że dużo placówek tego typu pracuje również w soboty, zapewniając kompleksową opiekę w ciepłej, niemal domowej atmosferze. Jeżeli chodzi o klub malucha Łódź jest jednym z miast oferujących najwięcej funkcji, m.in. specjalną aplikację dla rodzica do sprawdzania, co aktualnie robi pociecha albo czy zjadła posiłki.

Jak widać, młoda mama ma do wyboru mnóstwo wariantów. Dzięki instytucjom i osobom profesjonalnie przygotowanym do opieki nad najmłodszymi można z łatwością pogodzić karierę z wychowywaniem dzieci. Nie trzeba więc rezygnować z dotychczasowej pracy, wystarczy jedynie pozwolić sobie pomóc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klasyczne akcenty nadające stylu jadalni
Klasyczne akcenty nadające stylu jadalni
Szeroki asortyment salonów meblowych niejednokrotnie wprawia w zdumienie. Duży wybór interesujących wzorów i kolorów pozwala na kreowanie nietuzinkowych wnętrz, wygodnych […]
Ostatnie wpisy