Ołówki do szkicowania – jakie powinny być?

Ołówki do szkicowania – jakie powinny być?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zaczynasz rysować, chcesz używać najlepszych narzędzi do pracy. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz mieć pokusę, aby chwycić cokolwiek co leży wokół domu.

Ołówki do szkicowania są istotną częścią zestawu artysty. Mogą być użyte do stworzenia wstępnego rysunku lub do dopracowania bardziej szczegółowego szkicu. Celem ołówków do szkicowania jest umożliwienie szybkiego rysowania, bez konieczności martwienia się o jakość linii – mają być surowe i gotowe.

Różne zestawy

Ołówki do szkicowania można kupić w zestawach, które zazwyczaj zawierają różne stopnie (twardości). Stopnie twardości wahają się od bardzo miękkiego (B), poprzez twardy (H), aż do HB, który jest gdzieś pomiędzy. Im twardszy ołówek, tym ciemniejszy będzie podczas rysowania.

Jakie są najpopularniejsze?

Najpopularniejszym typem ołówka do szkicowania jest ołówek HB. Nadaje się on do większości zastosowań, ale jeśli chcesz czegoś jeszcze bardziej miękkiego, spróbuj użyć 2B lub 3B – są one znacznie ciemniejsze niż HB.

Jeśli szukasz twardszego ołówka do szkicowania, rozważ F lub H – są one często używane przez architektów i innych ilustratorów technicznych, którzy potrzebują drobnych szczegółów w swojej pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak łowić ryby zimą?
Jak łowić ryby zimą?
Zima to z całą pewnością piękna pora roku, aczkolwiek warunki atmosferyczne panujące podczas jej trwania, zdecydowanie nie sprzyjają łowieniu ryb. […]
Ostatnie wpisy