O jakich dodatkach i akcesoriach warto pamiętać przy aranżacji własnego ogrodu?

O jakich dodatkach i akcesoriach warto pamiętać przy aranżacji własnego ogrodu?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masz nowy dom, nareszcie zakończyły się prace budowlane, możesz się wprowadzić i cieszyć nowym lokum. A co z działką wokół domu? Jak zaprojektować ogród żeby cieszył oczy i był miejscem relaksu po ciężkim dniu? Jakie akcesoria zakupić by ogród dobrze się prezentował przez cały rok? Dowiesz się tego czytając poniższy artykuł.

Kwiaty ozdobne i woda

Nic tak nie upiększa ogrodu jak kwitnące kwiaty. Żeby mogły one dobrze rosnąć i zdobić ogród niezbędny będzie zakup odpowiednio dopasowanych donic. Prostokątne w kształcie korytka świetnie będą wyglądać na parapetach wokół domu albo jako uwieńczenie tarasu. Okrągłe i kwadratowe będą pasowały do większych roślin, które latem zagoszczą w ogrodzie np. oleandrów, palm czy drzewek oliwnych, a zimą bez problemu przeniesiesz je do przydomowej oranżerii, piwnicy albo salonu. Warto też pamiętać o zagospodarowaniu deszczówki. Na rynku dostępne są zbiorniki na deszczówkę z polietylenu, które elegancko się prezentują i mogą pełnić zarazem funkcję donicy na kwiaty. Zaopatrzenie się w taki dodatek pozwoli zbierać wodę do podlewania roślin w ogrodzie.

Oświetlenie ogrodowe

Obowiązkową pozycją na liście akcesoriów do ogrodu jest zakup odpowiedniego oświetlenia. Kolumny świecące albo podświetlane donice pozwolą zaaranżować intymne miejsce tylko dla dwojga w ogrodowej altanie albo na tarasie. Nastrojowe światło pozwoli spędzić tam niezapomniane chwile. Takie podświetlenie w ogrodzie przyda się też, gdy w letni wieczór w odwiedziny wpadną goście albo zorganizujesz ogrodowe party. Podświetlony ogród na pewno zrobi niemałe wrażenie na gościach.

Miejsce na własne zioła i warzywa

Dobry ogród nie może obyć się bez porządnego warzywnika. Przyda się również miejsce na świeże zioła. Ciekawym rozwiązaniem jest rabata warzywna z nóżkami. Pozwala ona na uprawę roślin już w okresie przedwiośnia. Dzięki temu, że jest estetyczna będzie też praktyczną ozdobą tarasu. Więcej pomysłów na ciekawą aranżację ogrodu znajdziesz na witrynie https://donice-zadora.pl/. Wybierzesz tam odpowiednie dla siebie dodatki do urządzenia pięknego ogrodu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie urządzenia pozwalają wykryć wady wzroku?
Jakie urządzenia pozwalają wykryć wady wzroku?
Osób z wadami wzroku z roku na rok przybywa. Niestety, świadomość problemów ze wzrokiem wśród Polaków jest stosunkowo niska. Niewielu […]
Ostatnie wpisy