O czym należy pamiętać przy zakupie używanego motocykla?

O czym należy pamiętać przy zakupie używanego motocykla?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup używanego motocykla, należy zwrócić uwagę na kilka jego szczegółów. W związku z tym podczas rozmowy z właścicielem należy dokonać dokładnych oględzin pojazdu, aby uniknąć później rozczarowań. Jeśli jest to zakup pierwszego motocykla, warto zabrać osobę, która posiada doświadczenie w tego typu pojazdach. Niemniej, nawet w przypadku pozytywnego wyniku oględzin, mogą być konieczne pewne zmiany i wymiany części. Można je znaleźć w ofercie tego sklepu na stronie internetowej: https://www.stolmot.com/WSK-125-c20. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę przed kupnem?

Oględziny motocykla

W pierwszej kolejności należy sprawdzić kompletność motocykla i ewentualne akcesoria. W dalszej kolejności stan lakieru, fabrycznych naklejek czy elementów plastikowych. Równie istotna jest również kondycja lagów, ramy, tłumika i opon. Wszystkie noszą na sobie ślady eksploatacji. Warto również porównać odcienie lakierów na niektórych elementach, ponieważ może się okazać, że motocykl był malowany co może świadczyć o wcześniejszym uszkodzeniu pojazdu. Ważnym etapem jest także weryfikacja poziomu płynów, czy stanu chłodnicy. Należy także zweryfikować, czy nie pojawiły się wycieki z silnika lub wału kardana. Później można przystąpić do sprawdzenia rozruchu na zimno i ciepło oraz stanu łańcucha i zębatek oraz hamulców. Potencjalny właściciel powinien także sprawdzić łożyska, manetki, siedzenie, podnóżki i stopki. Jednym z końcowych etapów oględzin jest sprawdzenie pracy silnika, która powinna być równa. Warto również wykonać przed zakupem tzw. jazdę próbną, która pomoże podjąć decyzję. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając odświeżacz powietrza?
Na co zwrócić uwagę wybierając odświeżacz powietrza?
W przestrzeni mieszkalnej często unoszą się brzydkie aromaty. Wynikają one m.in. z palenia papierosów, przygotowywania dań w kuchni, braku należytej […]
Ostatnie wpisy