Na czym polega czynność laminowania włosów?

Na czym polega czynność laminowania włosów?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Laminowanie włosów to proces polegający na nałożeniu na włosy warstwy tworzywa sztucznego. Włosy mogą być naturalne lub syntetyczne, a proces może być wykonany na suchych lub mokrych włosach. Proces można wykonać w domu lub w salonie i jest bardzo łatwy do wykonania, potrzebujesz do tego jedynie galaretki do włosów, którą nabyć możesz chociażby ze strony https://amazonflowers.pl/k/sklep/kuracje-wlosow/laminacja-wlosow/. Poniżej przedstawiono proces krok po kroku jak się za niego zabrać.

Dokładnie umyj włosy

Pierwszym krokiem jest pozbycie się z włosów wszelkich zanieczyszczeń i olejów. W tym celu można użyć szamponu, odżywki i wody. Przed przystąpieniem do laminowania włosów należy je również dokładnie wyszczotkować.

Użyj sprayu termoochronnego

Następnie należy zastosować spray termoochronny na włosy i pomóc im całkowicie wyschnąć przed rozpoczęciem laminowania. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń spowodowanych zbyt wysoką temperaturą podczas procesu laminowania.

Nakładanie galaretki do włosów

Teraz, gdy Twoje włosy zostały odpowiednio oczyszczone i wysuszone, nadszedł czas, aby rozpocząć laminowanie. Pierwszym krokiem jest wyprostowanie włosów, jeśli są one falowane lub kręcone, tak aby po wyschnięciu stały się proste. Ułatwi Ci to pracę podczas nakładania galaretki na Twoje włosy, ponieważ będziesz miała mniej plątaniny. Następnie, użyj żelu termoochronnego na obie dłonie i delikatnie wyciągnij każde pasmo prosto, używając jednej dłoni jako punktu zaczepienia. Pomoże Ci to zidentyfikować wszelkie zagięcia i załamania włosów. Jeśli takowe występują, przeciągnij po nich palcami, by je wyprostować, zanim nałożysz na włosy galaretkę. Teraz nadszedł czas na nałożenie galaretki. Jeśli chcesz, możesz użyć szczotki do prostowania włosów lub prostownicy, ale pamiętaj, aby przed ich użyciem nałożyć galaretkę. Nałóż galaretkę równomiernie i obficie, upewniając się, że nie ma grudek na linii włosów lub na końcach pasm. Pozostaw galaretkę na włosach na 15 minut. Możesz odpocząć, obejrzeć film lub posłuchać muzyki, podczas gdy ona działa swoją magię. Następnie spłucz galaretkę ciepłą wodą i umyj włosy szamponem i odżywką jak zwykle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinna spełniać komfortowa pościel do sypialni?
Jakie cechy powinna spełniać komfortowa pościel do sypialni?
Sen pełni w życiu człowieka bardzo ważną rolę, ponieważ pozwala mu się zregenerować. Oprócz wygodnego łóżka znaczenie ma także pościel. […]
Ostatnie wpisy