Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku motocyklowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku motocyklowego?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kask to jeden z podstawowych elementów niezbędnych w podręcznym ekwipunku każdego motocyklisty. Konstrukcja ta skutecznie zabezpiecza bowiem głowę przed urazami mechanicznymi, a także niweluje wstrząsy poprzez absorbowanie znacznej ilości energii. Zwiększa tym samym ogólny komfort jazdy na maszynie. Mnóstwo modeli kasków zróżnicowanych pod względem materiału wykonania, budowy, kolorystyki i zastosowanych udogodnień posiada w asortymencie ten sklep online: https://motoklan.pl/193-kaski-motocyklowe.

Wysoki poziom wytrzymałości to nie jedyny wymóg

Przy zakupie kasku motocyklowego należy w pierwszej kolejności zainteresować się tym, czy dany egzemplarz ma dwa specjalne certyfikaty: ECE 22-05 oraz Snell. Dzięki nim można mieć pewność, że ryzyko przebicia skorupy jest ograniczone do minimum, a poziom pochłaniania energii zaspokoi codzienne oczekiwania. Drugi wyjątkowo ważny parametr to materiał. Najlepiej sprawdzają się kaski stworzone z włókna szklanego bądź węglowego, kevlaru, ewentualnie dobrej jakości tworzywa termoplastycznego ABS. Dla osób oszczędnych polecane są natomiast wersje z poliwęglanu. Nie bez znaczenia pozostaje również niska waga (maksymalnie do 1,5 kg), satysfakcjonująca aerodynamika (radzenie sobie z oporem powietrza), optymalne wyważenie (nisko zlokalizowany środek ciężkości) oraz umiarkowany rozmiar skorupy, idealnie dostosowany do wielkości głowy użytkownika. Na koniec zaleca się jeszcze zwrócenie uwagi na udogodnienia wpływające na wygodę eksploatacji kasku. Najbardziej pożądane to: otwierana szczęka, miękka wyściółka wewnętrzna o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych, blenda i otwory wentylacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Windsurfing – dlaczego warto uprawiać ten sport?
Windsurfing – dlaczego warto uprawiać ten sport?
Windsurfing to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych. Jest połączeniem żeglarstwa i surfingu, co oznacza, że łączy w sobie najlepsze cechy […]
Ostatnie wpisy