Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz?

Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiając się nad kupnem własnego mieszkania często stajemy przed dylematem czy zakupić nieruchomość w stanie deweloperskim czy też nie martwić się wyborem tynków, kafelków, paneli i farb (zobacz: mieszkanie 2 pokojowe). I jedna i druga opcja posiadają swoje dobre i gorsze strony. Jakie mieszkanie jest więc lepiej kupić?

Nabywając lokal w stanie deweloperskim z pewnością zapłacimy mniej niż za mieszkanie wykończone pod klucz. Dzieje się tak z oczywistych powodów. Pierwszym z nich jest to, że nie musimy płacić za materiały budowlane użyte przy wykończeniu mieszkania. Drugim, to że nie zapłacimy za usługi ekipy wykończeniowej. Mamy więc czas na zebranie wystarczającej ilości funduszy na potrzebne materiały i, co dla niektórych bardzo ważne, mamy 100% wpływ na to co i w jakim kolorze i modelu, znajdzie się w naszym mieszkaniu. Samodzielnie możemy też dokonać wyboru ekipy remontowo- wykończeniowej. Dzięki temu nasze nowe gniazdko będzie wyglądało dokładnie tak jak sobie tego życzymy, a w dodatku nie musimy wykończać odrazu całego mieszkania, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Czasami na początek wystarczy tylko kuchnia, pokój i łazienka, a zbiegiem czasu urządzimy resztę naszej nieruchomości.

Kupowanie mieszkania w stanie pod klucz również ma swoje zalety. Przede wszystkim wprowadzamy się do nowego i czystego mieszkania, które wymaga tylko mebli. Dzięki temu nie musimy się już stresować kupnem paneli czy tynków oraz innych materiałów do domu. Oczywiście zapłacimy za takie mieszkanie sporo więcej, ale przecież spokój i wygoda mają jak wszystko, swoją cenę.

Jakie więc mieszkanie wybrać? Najlepiej rozważyć wszystkie za i przeciw oraz dokonać wstępnej kalkulacji opłacalności jednej i drugiej opcji.
Sprawdź przykładowa ofertę: “mieszkania pod klucz Wrocław”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak leczone są zaburzenia odżywiania?
Jak leczone są zaburzenia odżywiania?
Na fali promowania szczupłej sylwetki wiele osób zbyt mocno koncentruje się na tym, aby schudnąć. Zgrabna figura kojarzy im się […]
Ostatnie wpisy