Magiczne działanie czekolady

Magiczne działanie czekolady
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czekolada – przysmak dla niejednego z nas. Choć uważana jest za niezdrową słodką przekąskę, w rzeczywistości jest jednym ze zdrowszych rodzajów słodyczy, a jej spożywanie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie człowieka! Jest wiele powodów, dla których warto spożywać czekoladę – jej niewielkie ilości są korzystne dla organizmu, a także dla dobrego samopoczucia. Oto kilka powodów, dla których warto czasami sięgnąć po tabliczkę ulubionej czekolady:

Czekolada dostarcza bardzo dużo energii. To ważne dla sportowców, ale także dla tych, którzy w pewnych sytuacjach potrzebują szybkiego zastrzyku energii do działania. Wystarczy zjeść trochę czekolady, aby odzyskać siły.

Czekolada poprawia nastrój – wie o tym każdy, kto choć raz próbował poprawić sobie humor słodkim batonikiem czy czekoladką. Spożywanie czekolady podnosi w organizmie poziom serotoniny, która nie bez powodu jest zwana hormonem szczęścia. Wystarczy kilka kostek tego słodkiego przysmaku, aby poczuć się zdecydowanie lepiej i zapomnieć o chandrze – działanie czekolady jest tu odczuwane niemalże natychmiastowo!

Walka z wolnymi rodnikami – czekolada w tej walce jest naszym sprzymierzeńcem! Gorzka czekolada zawiera więcej przeciwutleniaczy, niż uważane za niesamowicie zdrowe owoce. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się i wiele chorób, między innymi chorobę Alzheimera.  Gorzka czekolada ponadto bardzo korzystnie wpływa na układ trawienny – kakao zawiera dużo błonnika, który usprawnia trawienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie zostawić rower pod miejscem pracy, aby był bezpieczny?
Gdzie zostawić rower pod miejscem pracy, aby był bezpieczny?
Jeśli chcesz zabezpieczyć swój rower, masz do dyspozycji kilka opcji. Możesz go zamknąć w stojaku na rowery, w magazynie lub […]
Ostatnie wpisy