Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?

Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów klimatyzacji, ale generalnie dzielą się one na dwie kategorie: jednostki centralne i jednostki okienne. Jednostka centralna to cały system, który składa się z wewnętrznej dmuchawy i zewnętrznej jednostki skraplającej. Jednostki okienne to małe klimatyzatory, które są instalowane w oknach i wymagają zewnętrznych połączeń dla celów zasilania i odprowadzania wody.

Podstawowe części klimatyzatora są następujące:

Sprężarka 

Sprężarka jest sercem klimatyzatora. Spręża ona gazowy czynnik chłodniczy do postaci ciekłej, który może następnie krążyć przez wężownicę parownika, która odbiera ciepło z powietrza wewnętrznego. Gdy czynnik chłodniczy ponownie odparowuje, oddaje ciepło do powietrza zewnętrznego, pozostawiając dom chłodniejszym.

Wężownica parownika 

Wężownica parownika to miejsce, w którym odbywa się większość działań w klimatyzatorze. Jest to w zasadzie wiązka rur z lamelami, które absorbują ciepło z wnętrza domu i uwalniają je na zewnątrz poprzez gaz chłodniczy, który został sprężony przez silnik wentylatora skraplacza i wysłany rurami prowadzącymi na zewnątrz domu.

Silnik wentylatora skraplacza 

Silnik ten współpracuje z jednostką skraplacza, aby wydalić gorące gazy spalinowe z urządzenia, dzięki czemu nie będą one już dłużej przeszkadzać w pracy.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, to kurs montażu klimatyzacji jest właśnie dla Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wydarzenia wymagające szczególnej oprawy
Wydarzenia wymagające szczególnej oprawy
Niektóre wydarzenia wymagają, by szczególnie podkreślić ich wartość. Czasami są to ogromne wydarzenia publiczne takie jak sylwestry miejskie, koncerty plenerowe, […]
Ostatnie wpisy