Kiedy zdecydować się na wynajem sprzętu medycznego?

0
Kiedy zdecydować się na wynajem sprzętu medycznego?

Wiele osób cierpi z powodu zwichnięć, złamań czy innych urazów, które często nie mijają tak szybko, jak byśmy tego oczekiwali. Większość z nich wymaga bowiem rehabilitacji, koniecznie z wykorzystaniem stosownego sprzętu. Jego ceny są różne w zależności od rodzaju kontuzji, ale zazwyczaj nie są to produkty tanie. Dlatego dla pacjentów doskonałą alternatywą jest dzierżawa sprzętu medycznego, czyli po prostu jego wynajem na określony czas.

Rozwiązanie ekonomiczne i wyjątkowo wygodne

Sprzęt medyczny, taki jak choćby wózki inwalidzkie, kule łokciowe oraz pachowe, stabilizatory, koncentratory tlenu czy inne zaawansowane urządzenia, można z powodzeniem wypożyczyć, zwłaszcza gdy spodziewamy się rehabilitacji trwającej maksymalnie kilka miesięcy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla borykających się z kontuzjami sportowców, a także osób okresowo opiekujących się pacjentami obłożnie chorymi, czekającymi na miejsce w profesjonalnym ośrodku o charakterze opiekuńczym albo rehabilitacyjnym.

Decyzja o wynajmie sprzętu wynika zatem z konkretnej sytuacji, potrzeb danego pacjenta oraz czasu, jaki jest niezbędny do pełnego powrotu do zdrowia. Często też powodem jest kiepska sytuacja finansowa. Omawiane rozwiązanie jest korzystne z kilku zasadniczych powodów. Po pierwsze, wypożyczalnia daje nam możliwość rozpoczęcia natychmiastowej rehabilitacji, co ma znaczenie w przypadku wielu skomplikowanych urazów. Po drugie, nie musimy się martwić o sprzedaż sprzętu, który nie jest nam już potrzebny- oddajemy go wtedy do placówki. Ostatnią korzyścią z wynajmu jest możliwość poproszenia pracowników danego sklepu o montaż urządzenia lub udzielenie nam instrukcji jego użytkowania.

Zostaw komentarz