Kiedy pić soki z owoców i warzyw?

Kiedy pić soki z owoców i warzyw?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na tak postawione pytanie może być tylko jedna odpowiedź – jak najczęściej. Picie soków naturalnych przynosi nam wiele korzyści. Soki z owoców i warzyw są smaczne, zdrowe, pożywne i jednocześnie pozwalają nawadniać organizm. Jeśli nie chcemy lub nie możemy pić ich regularnie, powinniśmy na pewno to robić w okresach niedoboru witamin i minerałów oraz osłabienia organizmu. W polskim klimacie okres taki trwa od późnej jesieni do późnej wiosny. Soki pozwolą nam uzupełnić takie niedobory i ograniczą tym samym naszą podatność na infekcje oraz poprawią samopoczucie. Uchronią nas tym samym również od konieczności przyjmowania preparatów witaminowych oraz leków.

Czy każdy sok jest równie zdrowy?

Niestety często nabywając w sklepie jakiś produkt jako sok, nie zawsze dostajemy to, czego byśmy oczekiwali. Jest ogromna różnica między wszelkimi rodzajami napoi owocowych oraz napoi o smaku owocowym a prawdziwym sokiem. Te pierwsze często mają niewiele wspólnego z owocami z etykiety, może poza smakiem. Zawierają również różnego rodzaju chemiczne dodatki oraz konserwanty. A to już nie ma ze zdrowiem nic wspólnego. Czytajmy uważnie etykiety produktów, które chcemy nabyć. Najlepszym wyborem będą naturalne soki tłoczone.

Prawdziwy sok owocowy lub warzywny składa się … tylko z soku. Produkt taki ma dość krótki termin ważności, ale to niewielka cena za naturalność. Szukając produktów oraz producentów godnych uwagi, warto zacząć od internetu. Interesującą ofertę znajdziemy np. na https://wyciskany.pl/sok-jablkowy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym ozdabia się drewniane meble?
Czym ozdabia się drewniane meble?
Drewno jest materiałem stosunkowo łatwym w obróbce, dzięki czemu można nadawać mu wszelkie kształty za pomocą odpowiednich narzędzi. Wykonuje się […]
Ostatnie wpisy