Jakie wyposażenie będzie wskazane na wyprawę w góry?

Jakie wyposażenie będzie wskazane na wyprawę w góry?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na wędrówkę po górach trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli nie masz dużego doświadczenia, warto zaplanować trasę, miejsca na odpoczynek, zabrać ze sobą zapas jedzenia i wody. Jeśli masz taką możliwość, dobrze też znaleźć sobie kompana podróży. Jakie akcesoria będą pomocne podczas takiej wycieczki?

Odpowiedni strój

Podstawą są wygodne buty. Jeśli jest lato, wystarczy dobre sportowe obuwie. Możesz je znaleźć na przykład pod adresem https://www.runshop.pl/buty-treningowe,c223.html. Zimą jednak najlepiej zainwestować w buty trekkingowe, które będą bezpieczniejsze. Nie będą się ślizgały ani przemarzały.

Marsz w terenie górskim jest sporym wysiłkiem, nie warto więc ubierać się zbyt grubo. W plecaku dobrze jest jednak mieć dodatkowy sweter i kurtkę przeciwdeszczową, na wypadek, gdyby pogoda zmieniła się niespodziewanie.

Pojemny plecak

Pomieścisz w nim wspomniane zapasowe ubranie, ale także coś do jedzenia oraz wodę. Latem trzeba zabrać jej więcej. Koniecznie zapakuj też wysokoenergetyczne przekąski takie, jaki banany, suszone owoce, czy batoniki. Nie może w nim zabraknąć również apteczki z podstawowym wyposażeniem.

Tradycyjna mapa

W dobie wszechobecnego internetu, papierowa mapa wydaje się reliktem dawnych czasów. Jednak będąc wiele kilometrów od domu, w środku gór, nigdy nie wiesz, co Cię spotka. Telefon może się rozładować, możesz go upuścić i roztłuc albo zwyczajnie zgubić. Dlatego nie rezygnuj z tego gadżetu. Najwyżej się nie przyda.

Okulary przeciwsłoneczne i krem UV

Wysoko w górach słońce świeci intensywniej, dlatego spacerowanie bez zabezpieczenia oczu będzie bardzo męczące, a nawet niebezpieczne dla wzroku. Z tego samego powodu warto też pamiętać o skórze i zabrać ze sobą odpowiedni kosmetyk z filtrem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa lampa uv do paznokci?
Jak działa lampa uv do paznokci?
Piękne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Ciągłe malowanie paznokci, nieustanne uważanie na to by nie pojawiły się […]
Ostatnie wpisy