Jakie rodzaje wag powinny być używane w laboratorium?

Jakie rodzaje wag powinny być używane w laboratorium?
arsenalwiedzy
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Laboratoria to miejsca, w których każdego dnia zachodzi konieczność wyznaczania masy różnorodnych substancji lub przedmiotów (zazwyczaj bardzo małych). Idealnie nadają się do tego celu zwłaszcza wagi elektroniczne, pozwalające na ważenie z ogromną precyzją – nawet do 0,00001 g. Tego rodzaju urządzenia są wyposażone w specjalne szalki ze stali nierdzewnej i czytelne wyświetlacze. Posiada je w swojej ofercie m.in. ta firma: https://ohaus.pomorskie.pl/.

Wybór konstrukcji zależy od rodzaju ważnej substancji

Współcześnie w laboratoriach medycznych, badawczych czy farmaceutycznych wykorzystuje się głównie wagi elektroniczne, które działają w oparciu o analizę kąta skręcania tzw. włókien kwarcowych. Wśród nich najmniej precyzyjne są modele techniczne, dokonujące pomiaru z dokładnością do 0,1 grama. Występują one w postaci stacjonarnej lub mobilnej. Znacznie chętniej wybierane są wersje analityczne (0,01 g), półmikroanalityczne (0,001 g), mikroanalityczne (0,0001 g) oraz ultramikroanalityczne (0,00001 g). Wszystkie wymienione wagi charakteryzują się nowoczesnym designem i posiadają szereg dodatkowych funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odpowiednie kosmetyki do włosów – na co zwracać uwagę?
Odpowiednie kosmetyki do włosów – na co zwracać uwagę?
Kosmetyki dostosowane do potrzeb W drogeriach nie brakuje kosmetyków do każdego rodzaju włosów. Mamy do wyboru coś dla włosów suchych, […]
Ostatnie wpisy