Dlaczego pies powinien mieć ubranko na zimne dni?

Dlaczego pies powinien mieć ubranko na zimne dni?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel psa wie doskonale, że należy o niego dbać jak o każdego innego członka rodziny. Czworonóg do naszego domu wprowadza radość i całe pokłady bezinteresownej miłości. Aby mu się odwdzięczyć, nie wystarczy regularnie go karmić i wyprowadzać na spacery. Mimo że pies nie potrafi jasno wyrazić każdej ze swoich potrzeb, mądry opiekun bez trudu odczyta wysyłane przez niego sygnały. To właśnie dzięki nim rozumiemy, że nasz pupil ma ochotę na zabawę, coś go boli lub jest mu zimno. Z pomocą przychodzą nam wówczas specjalne psie gadżety. Ubranka to tylko jeden z przykładów. Dlaczego psy powinny je nosić?

Komfort psa

W chłodne dni często możemy zauważyć, że nasz pies kuli się lub trzęsie. Podczas gdy w domu jest skory do zabawy, na zewnątrz pała niechęcią do wszelkich aktywności. To nie muszą być wcale symptomy choroby. Psy o krótkiej sierści, nawet te duże, tak samo jak człowiek odczuwają zimno. W trakcie spacerów komfort zapewnią im ubranka. Możemy je kupić w każdym sklepie zoologicznym, również przez Internet, na przykład tu: https://littleheroes.pl/59-ubranka-dla-psa. Pamiętajmy jednak, że ich estetyka nie jest kwestią pierwszorzędną. Sięgajmy po modele nieprzemakalne, wykonane z materiałów dobrej jakości.

Wygoda właściciela

Ubranka, tak samo jak inne akcesoria dla psów, służą nie tylko czworonogom, ale też ich opiekunom. Drobne pieski oraz te o jasnym kolorze sierści często wracają ze spacerów brudne i przemoczone. Zazwyczaj trafiają od razu pod prysznic. Jeżeli mają na sobie natomiast odpowiednie ubranko, przetarcie łap ręcznikiem może okazać się wystarczające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folie przeciwsłoneczne – dlaczego warto je zamontować w biurze?
Folie przeciwsłoneczne – dlaczego warto je zamontować w biurze?
Folie przeciwsłoneczne są stosowane do ochrony budynków biurowych przed słońcem i upałem. Zapobiegają one przenikaniu promieniowania słonecznego przez okna lub […]
Ostatnie wpisy