Jakie kroki podjąć, gdy auto odmówi nam posłuszeństwa?

Jakie kroki podjąć, gdy auto odmówi nam posłuszeństwa?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awaria samochodu w trasie to jeden z najczarniejszych scenariuszy każdego kierowcy, przed którym stara się ustrzec. Niektórych sytuacji nie sposób jednak przewidzieć, dlatego auto, które odmawia posłuszeństwa na skrzyżowaniu, autostradzie czy drodze szybkiego ruchu to wcale nierzadki przypadek. Jak jednak zachować się w takiej sytuacji?

Kwestia bezpieczeństwa

W pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo oraz pozostałych uczestników ruchu, ustawiając w miejscu wypadku trójkąt ostrzegawczy. Wcześniej należy włączyć światła awaryjne. Jak prawidłowo ustawić trójkąt ostrzegawczy? W mieście powinien znajdować się bezpośrednio za pojazdem. Natomiast poza miastem w odległości od 30 do 50 metrów. Na autostradzie i drodze ekspresowej dystans od auta należy zwiększyć do 100 metrów. To jednak dopiero początek postępowania w  sytuacji awarii pojazdu. Najlepiej zadzwonić do firmy, która zajmuje się profesjonalnie holowaniem pojazdów. Takie usługi oferuje między innymi pomoc drogowa Wrocław 24h, co oznacza, że dostępna jest przez całą dobę, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, nawet jeśli zdarzenie będzie miało miejsce w środku nocy. Pomoc pojawi się również wtedy, by odholować pojazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mozaika w łazience, czyli jak stworzyć wnętrze z charakterem
Mozaika w łazience, czyli jak stworzyć wnętrze z charakterem
Zastosowanie mozaiki w łazience może być doskonałym sposobem na podkreślenie jej wyjątkowości. Szeroki wybór kolorów i kształtów sprawia, że możliwości […]
Ostatnie wpisy