Jakie kleju należy używać do klejenia opakowań?

Jakie kleju należy używać do klejenia opakowań?
arsenalwiedzy
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów procesu produkcji opakowań kartonowych jest ich klejenie. Od rodzaju zastosowanego preparatu zależy bowiem w ogromnej mierze późniejsza trwałość całej konstrukcji. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się tutaj jednoskładnikowe, bezbarwne kleje termotopliwe nanoszone za pomocą pistoletu bądź specjalnej maszyny. Posiada je w swojej ofercie m.in. ta firma z siedzibą w Tarnowie Podgórnym: http://www.violetta-grafik.pl/kleje/termotopliwy/.

Zapewnienie długiej żywotności to kwestia priorytetowa 

Kleje termotopliwe są przeznaczone do nakładania w temperaturze wynoszącej około 110 stopni Celsjusza. Ich podstawową zaletą jest ekspresowe osiąganie tzw. wytrzymałości wstępnej, co skutkuje zaskakująco szybkim powstawaniem trwałej spoiny (oszczędność cennego czasu). Na uwagę zasługuje też uniwersalność omawianych preparatów – mogą one być z powodzeniem wykorzystywane do łączenia tektury, średnio-twardych tworzyw sztucznych, a nawet materiałów drewnopochodnych. Jednocześnie znakomicie nadają się do stosowania zarówno na gładkich, jak i porowatych powierzchniach. Jakby tego było mało, opcja aktywowania substancji ciepłym powietrzem pozwala na bezproblemowe rozdzielenie konstrukcji i poddanie jej recyklingowi. Rozsądną alternatywę stanowią kleje dyspersyjne na bazie wody oraz pozbawione rozpuszczalników kleje typu Hot Melt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka szycia – przydatna umiejętność na co dzień
Nauka szycia – przydatna umiejętność na co dzień
Wielu sądzi, że współcześnie, w dobie gotowych ubrań, kupowanych w popularnych sieciówkach, a po jakimkolwiek uszkodzeniu wyrzucanych i zastępowanych przez […]
Ostatnie wpisy