Skąd się wzięły trawniki?

Skąd się wzięły trawniki?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trawnik to taki element krajobrazu, który każdemu z nas jest dobrze znany. Jesteśmy tak z nim zżyci, że nawet nie wiemy dokładnie, w jaki sposób powstały. Dlatego ten artykuł postanowiliśmy poświęcić historii trawników i temu, w jaki sposób powstała ta forma ozdoby ogrodowej.

Historia trawników

Historia trawników rozpoczyna się w Europie. Wówczas były to zwykłe pastwiska, na których panowała krótko „przystrzyżona” trawa. Klimat, który panuje w tym miejscu sprawił, że gospodarka na dużych i otwartych terenach szybko się rozwijała, bo rosła na nich doskonała trawa. Z typowym trawnikiem możemy spotkać się dopiero w siedemnastowiecznej Anglii. Wówczas był on oznaką dobrobytu i panującej arystokracji. Trawniki w tamtych czasach nie były koszone kosiarką, lecz ręcznie przy użyciu kos, sierpów lub specjalnych nożyc. Utrzymanie trawnika było bardzo czasochłonne.

Dziś trawnik pełni funkcję typowo dekoracyjną. Zdobi teren wokół domów, bloków mieszkalnych, a także instytucji publicznych. Dziś jednak nie jest już oznaką dobrobytu. Wiele osób, które posiadają trawnik wokół swojej posesji, często go zaniedbują poprzez nieodpowiednią pielęgnację. W takim przypadku można skorzystać z usług firm, które proponują odnawianie trawników Kraków. Jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla osób, które mają mało czasu na jego pielęgnację.

Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej, którą odnajdziemy pod adresem: http://www.aloesogrody.pl/oferta/zakladanie-trawnikow-krakow/rolki/. Warto też sprawdzić jakie informacje się tam znajdują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zajęcia dla dzieci, które warto rozważyć
Zajęcia dla dzieci, które warto rozważyć
Wielu rodziców wysyła dzieci na zajęcia dodatkowe. Tego typu lekcje bowiem pomagają maluchom zdobywać nowe umiejętności i uczą ich działania […]
Ostatnie wpisy