Jak zwalczać domowe szkodniki zagrażające żywności?

Jak zwalczać domowe szkodniki zagrażające żywności?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe szkodniki to coś, od czego niemal każdemu przechodzą po plecach ciarki. Najgorsze są te, które zagrażają ludzkiemu pożywieniu i mogą roznosić groźne choroby. Są wśród nich nie tylko takie popularne gatunki, jak prusaki, karaluchy albo muszki owocówki. Zdarzają się też takie, o których większość z nas pewnie nigdy nie słyszała, jak na przykład psotnik zakamarnik, który mimo sympatycznej nazwy potrafi narobić ogromnych szkód.

Jak zwalczać szkodniki?

Jeżeli już pojawiły się one w naszym domu, to prawdopodobnie nie obejdzie się bez użycia środków owadobójczych. Jednakże możemy również ograniczyć rozwój nieprzyjacielskich kolonii poprzez trzymanie pożywienia w szczelnych pojemnikach. Ważne jest także dbanie o higienę. Żadne jedzenie nie powinno leżeć na blatach, a do przechowywania nie wystarczy zwykła foliowa torebka, z którą prusak jest sobie w stanie poradzić bez większego problemu. Trzeba wyrobić w sobie nawyk chowania wszystkiego, co mogłoby przyciągać robaki.

Na niektóre z nich nie działają nawet środki chemiczne. Należy do nich psotnik zakamarnik, który jest wyjątkowo odporny na środki owadobójcze. W przypadku, kiedy go zauważymy, powinniśmy przede wszystkim często wietrzyć pomieszczenia i utrzymywać w nich jak najniższą wilgotność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są nakrętki klatkowe i gdzie się ich używa?
Czym są nakrętki klatkowe i gdzie się ich używa?
Nakrętki klatkowe wyróżniają się specyficzną budową. Montuje się je zwykłymi śrubami do pożądanych elementów, by potem, za pomocą owej „klatki” […]
Ostatnie wpisy