Jak zapuścić brodę – kilka sprawdzonych porad

0
Jak zapuścić brodę – kilka sprawdzonych porad

Zarost to ważny element męskiego wyglądu. Broda jest w stanie zrobić ogromną różnicę i kompletnie odmienić wizerunek. Bardzo często dodaje niepokornego, intrygującego charakteru, a także wyrazistości. Naturalnie podkreśla dany typ urody. Łatwo więc dostrzec, że posiada wiele zalet i warto przynajmniej raz w życiu zapuścić włoski tak, by przekonać się, czy nie okaże się to dla nas idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to proces, który wymaga cierpliwości i do którego należy odpowiednio się przygotować.

Wytrwałość kluczem do sukcesu

Miejmy na uwadze to, że początki nie należą do najłatwiejszych. Skóra może nieco swędzieć, a kilkudniowy zarost często jest odbierany jako przejaw lenistwa. Zachowajmy jednak cierpliwość i czekajmy na dalsze efekty wzrostu włosków. Zapuszczanie brody ułatwią nam specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki. Wiele sklepów oferuje profesjonalne produkty tego rodzaju, dlatego warto skorzystać z tej opcji. Duży wybór oferuje m.in. BeardFactory.

Nieocenione okażą się zwłaszcza naturalne olejki, które nawilżą skórę na brodzie i zmiękczą włosy. Olejek rycynowy dodatkowo przyspieszy nieco porost. Sięgnijmy po szczotkę do brody, która pobudzi krążenie i pozwoli utrzymać włosy w ryzach. Jednocześnie przez cały czas dbajmy o kształt zarostu. Regularnie go przycinajmy, dbając o to, by wyglądał dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Takie zabiegi w połączeniu z pielęgnacją przy użyciu dedykowanych do brody kosmetyków oraz stosowną ilością czasu pozwolą na uzyskanie imponujących efektów!

Zostaw komentarz