Jak wybrać dobre perfumy na lato?

0
Jak wybrać dobre perfumy na lato?

Lato to szczególna pora roku. Wysokie temperatury nie rozpieszczają, a nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W kwestii perfum także warto odejść od codzienności i wybrać takie, które najbardziej nadają się na ciepłe miesiące. Podpowiadamy, jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Zapachy są doskonałymi nośnikami wspomnień, dlatego zmiana perfum na lato często wynika z chęci podkreślenia tego szczególnego okresu w roku. Wiele kobiet, które używają na co dzień stosunkowo ciężkich zapachów, na ciepłe letnie dni pragnie zmiany na coś lżejszego. Niezależnie od motywacji zmiany w perfumach damskich, które zachodzą latem powinny opierać się na kilku prostych zasadach. Letnie zapachy powinny być lekkie, sezonowe i niosące za sobą wspomnienia kojarzone z wakacyjnym klimatem i aktywnościami. 

Latem postaw na niezobowiązujące i lekkie zapachy

Jakie są idealne perfumy na lato? Wiele oczywiście zależy od indywidualnych preferencji, warto jednak kierować się kryteriami takimi jak świeżość i lekkość. Podczas gorących miesięcy świetnie sprawdzą się zapachy bazujące na owocowych nutach. Polecane aromaty oparte są na cytrusach, porzeczkach, bergamotce, kwiatach pomarańczy czy cydrze. Warto także sięgnąć po perfumy o zapachu morskiej bryzy z nutami soli, morskiej lilii czy  ambry. Doskonale zatrzymują one w sobie ulotną atmosferę letnich dni. Idealne propozycje letnich zapachów znajdziemy w specjalistycznych sklepach internetowych, m.in. na https://neness.pl/perfumy

Zostaw komentarz