Jak usunąć taśmę klejącą z mebli ?

Jak usunąć taśmę klejącą z mebli ?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taśma klejąca na meblach to problem, który z reguły trudno jest usunąć – mowa tutaj zarówno o taśmie klejącej z nadrukiem, która bardzo często pojawia się na meblach, dopiero co kupionych jako ich dodatkowe zabezpieczenie, jak również o taśmie, która została przyklejona przypadkowo (na przykład przez dzieci) czy podczas remontu. Jej odrywanie „na siłę” sprawia, że w większości przypadków na meblach pozostaje klej, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również może doprowadzić do zniszczenia mebli.

Na szczęście istnieje co najmniej kilka różnorodnych sposobów, które pomogą pozbyć się taśmy klejącej z szafki czy salonowej ławy. Większość z nich są to domowe sposoby na usuwanie zabrudzeń, dlatego nie wiążą się one praktycznie z żadnymi kosztami. Przed ich wykorzystaniem warto jednak zrobić test i przekonać się jak dana substancja oddziałuje na dany mebel – w tym celu wystarczy zastosować produkt na niewidocznej części mebla i po upływie kilku godzin sprawdzić czy nie doszło między innymi do odbarwienia koloru.

W usunięciu śladu po taśmie klejącej pomocny bywa spirytus salicylowy bądź zmywacz do paznokci. W tym celu wystarczy przetrzeć dane miejsce nasączonym wacikiem kosmetycznym i powtarzać to działanie aż do skutku, delikatnie pocierając brudny element.

Podobną metodą jest czyszczenie zabrudzeń za pomocą tłustej emulsji – może to być na przykład oliwka dla dzieci, masło bądź olej kosmetyczny czy masło kokosowe. Tłuszcz bardzo dobrze rozpuszcza klej.

Przy cięższych zabrudzeniach bądź, gdy taśma przyklejona jest na większej powierzchni, można wykorzystać patent z benzyną ekstrakcyjną. Postępuje się przy niej podobnie jak przy poprzednich sposobach. Po pozbyciu się taśmy klejącej z mebla warto jest dokładnie przetrzeć miejsce zmoczoną ściereczką, która usunie pozostałości produktu.

Szukasz taśm tesa? Odwiedź sklep internetowy BB TAPES.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie czynności możemy wykonać, aby pozbyć się długu?
Jakie czynności możemy wykonać, aby pozbyć się długu?
Jeśli zmagasz się z długiem, nie jesteś sam. W rzeczywistości ponad 75% osób ma jakąś formę zadłużenia, od kart kredytowych, […]
Ostatnie wpisy