Jak szybko i łatwo oczyścić szambo

Jak szybko i łatwo oczyścić szambo
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy wielu domach jednorodzinnych znajdują się szamba w postaci bezodpływowych zbiorników, do których są odprowadzanie ścieki. Takie konstrukcje powinny być co jakiś czas dokładnie oczyszczane, bo w przeciwnym razie na ich ścianach mogą powstawać bardzo trudne do usunięcia osady. Dodatkowo istnieje ryzyko wydzielania wyjątkowo nieprzyjemnych zapachów wskutek rozwoju bakterii i grzybów. Najprostszym sposobem na oczyszczenie szamba jest zastosowanie specjalnych biopreparatów. Można je kupić np. w tym sklepie online: https://www.sklep-instalgrunt.pl/.

Środki mikrobiologiczne to jedyny sensowny wybór

Systematyczne oczyszczanie szamba pozwala przede wszystkim uniknąć efektu spowalniania odpływu ścieków, a także tworzenia się niebezpiecznych zatorów. Ponadto jest to gwarancja wyeliminowania tych bakterii, które mogą powodować powstawanie uszkodzeń w ścianach całej konstrukcji. Najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest używanie preparatów mikrobiologicznych. Zmieniają one bowiem konsystencję zawartości szamba i wspomagają proces upłynniania osadów, co w znacznym stopniu ułatwia całkowite opróżnienie zbiornika i jego umycie. Środki te występują pod postacią zarówno tabletek, jak i proszku czy granulek. Należy je stosować średnio co kilka tygodni, wsypując bezpośrednio do szamba (dokładne zalecenia w tym zakresie są podane na opakowaniu). Jednym z najpopularniejszych produktów tego typu jest biosan kz 2000, w którego skład wchodzi niezwykle umiejętnie zestawiona kompozycja mikroorganizmów. Wykazują one działanie powodujące degradację wszelkich szkodliwych substancji – m.in. amoniaku, skatolu, fosforu i siarkowodoru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?
Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?
Choć na przestrzeni ostatniej dekady zaszło wiele zmian w podejściu do biznesowego dress codu, jest jedna niepodważalna rzecz, o której […]
Ostatnie wpisy