Jak stworzyć strefę relaksu w swoim domu?

Jak stworzyć strefę relaksu w swoim domu?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze mamy możliwość wyjechania do SPA, w celu zrelaksowania się i poddania zabiegom odprężającym. Z tego względu warto pomyśleć o stworzeniu w zaciszu własnego domu strefy, która umożliwi odpoczynek oraz wyciszenie się po ciężkim dniu w pracy. Okazuje się bowiem, że potrzeba naprawdę niewiele, aby stworzyć namiastkę SPA w swojej łazience.

Sposoby na stworzenie w łazience miejsca do relaksu

Do stworzenia strefy relaksu konieczna jest wanna, ponieważ kąpiel pod prysznicem nie daje aż takich możliwości. Warto zaopatrzyć się także jej dodatkowe wyposażenie – chociażby półkę, na której umieścić można kosmetyki do kąpieli, postawić lampkę wina lub książkę. Bardzo istotne jest także zadbanie o właściwy wystrój łazienki. Jeśli znajduje się w niej okno, można pomyśleć o umieszczeniu tam żywych roślin, które nie tylko oczyszczą powietrze, ale także wprowadzą do wnętrza przyjemną atmosferę, sprzyjającą wyciszeniu. Jeśli nie ma takiej możliwości można zamienić je na sztuczne kwiaty, którym nie straszna jest duża wilgotność powietrza oraz brak naturalnego światła. W stworzeniu strefy relaksu pomocne będą także świeczki oraz kadzidełka, które po rozpaleniu wytwarzają przyjemną woń. Warto także zdecydować się na kominek, do którego wlewa się aromatyczne olejki o różnych właściwościach. Tego rodzaju produkty można znaleźć na stronie https://zielarnia24.pl/aromaterapia,197.html. Do kąpieli można także dodać kilka kropel takiego olejku, aby wzmocnić aromat, który będzie unosił się w łazience. Tak przygotowana łazienka z pewnością sprawi, że kąpiel w niej będzie przypominała wizytę w salonie SPA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie można zamontować plafony?
Gdzie można zamontować plafony?
Oświetlenie jest instalowane w każdym mieszkaniu, ponieważ zapewnia domownikom komfort poruszania się po pomieszczeniach w nocy, a ponadto służy kreowaniu […]
Ostatnie wpisy