Jak się pozbyć much z domu?

Jak się pozbyć much z domu?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie letnim nie tylko komary potrafią nam się dać we znaki. Ogromnym utrapieniem są również natrętne i brzęczące muchy, które wlatują do mieszkania i zagnieżdżają się tam na długi czas. Na szczęście istnieją różnorodne metody na ich szybkie pozbycie się. Jedną z nich jest stosowanie specjalnych oprysków, dostępnych np. w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.profesjonalneopryski.pl/50-opryski-na-muchy. Pozostałe sposoby zostaną wymienione i krótko omówione w dalszej części artykułu. 

Wykorzystujmy metody profesjonalne i typowo domowe 

Muchy wprost uwielbiają nadpsute owoce i warzywa, resztki starego jedzenia oraz śmieci, dlatego w pierwszej kolejności pozbądźmy się z domu tych elementów. Sprzyjającym środowiskiem jest dla nich również lepiąca się i pokryta piaskiem podłoga – koniecznie zatem myjmy ją każdego dnia na mokro. Nie zaleca się ponadto pozostawiania wody w zlewie i wannie, bo to kolejny magnes dla tych owadów. Skutecznym sposobem na ich zatrzymanie na zewnątrz jest powieszenie w oknach materiałowych moskitier z bardzo drobnymi oczkami, będących naturalną barierą.

Jeśli jednak muchy przedostaną się do mieszkania, nie wszystko jeszcze stracone. Istnieje bowiem szereg metod pozwalających pozbyć się ich w krótkim czasie. Najbardziej skuteczną są oczywiście chemiczne opryski na muchy, występujące zazwyczaj w formie sprayu. W sklepach są też dostępne specjalne płyny, którymi smaruje się ramy okienne i parapety. Pozostałe środki to m.in.:

– lepy, czyli paski klejącego się z obu stron papieru (przeznaczone do powieszenia na lampach)

– odstraszacze elektryczne (wkładane do gniazdka i emitujące niesłyszalne dla człowieka dźwięki)

– ocet jabłkowy – wystarczy go nalać do jakiegoś pojemnika i przykryć gazą

– olejek eteryczny – np. o zapachu kokosa, lawendy, tymianku czy trawy cytrynowej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na karnawał w Poznaniu
Pomysły na karnawał w Poznaniu
Nowy rok to nowe możliwości. Najczęściej podsumowujemy dotychczasowe osiągnięcia i wyznaczamy sobie cele na nadchodzące dwanaście miesięcy. Ale aby równowaga […]
Ostatnie wpisy