Jak przygotować wygodne miejsce dla psa w naszym domu?

Jak przygotować wygodne miejsce dla psa w naszym domu?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodne legowisko dla psa to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa dla naszego czworonoga. Istotne jest zatem to, aby dopasować zarówno odpowiedni materiał, który można szybko i łatwo wyczyścić, jak i właściwe miejsce. Dzięki temu pies będzie mógł mieć swoją przestrzeń w domu do odpoczynku czy snu.

Materiał, miejsce, wielkość

Przygotowując legowisko dla owczarka niemieckiego lub innego psa, należy uwzględnić te trzy podstawowe kryteria. Materiał powinien być przede wszystkim miękki i przyjemny w dotyku, a także wodoodporny. Lepiej jeśli jest odporny na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne, a przy tym z łatwością poddaje się ciężarowi ciała i dostosowuje się do zajmowanej przez psa pozycji. Znaczenie ma także miejsce jego ulokowania. Czworonożny przyjaciel człowieka powinien mieć do niego swobodny dostęp. Ważne jest również to, aby nie znajdowało się w przestrzeni, gdzie psu będą przeszkadzać odwiedzający gospodarze goście lub oni sami. Pozostaje jeszcze kwestia rozmiarów. Bez wątpienia należy dopasować je do potrzeb konkretnego psa, pamiętając, że powierzchnia legowiska obowiązkowo musi być większa niż wielkość czworonoga, aby mógł się na nim wygodnie położyć, jak i zwinąć w kłębek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak montowane są drzwi wewnętrzne?
Jak montowane są drzwi wewnętrzne?
Wstawianie drzwi wewnętrznych w mieszkaniu nie jest czynnością zbyt skomplikowaną, szczególnie, gdy montuje się je bezpośrednio w ścianach z użyciem […]
Ostatnie wpisy