Jak przygotować swoje dziecko, aby bez stresu wkroczyło w nowy rok szkolny?

Jak przygotować swoje dziecko, aby bez stresu wkroczyło w nowy rok szkolny?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początek szkoły może stresującym doświadczeniem, zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci. Zanim Ty i Twoje dziecko rozpoczniecie nowy rok szkolny, oto kilka wskazówek, które pomogą uczynić go płynnym przejściem:

Porozmawiajcie o nadchodzącym roku szkolnym

Przedyskutujcie z wyprzedzeniem, czego oczekujecie od siebie nawzajem podczas roku szkolnego. Porozmawiajcie o tym, ile będzie godzin pracy domowej, kiedy zostanie zadana i z czego będzie się składać (czytanie, matematyka, nauka). Przedyskutujcie, ile czasu potrzeba na spotkania towarzyskie z przyjaciółmi i rodziną oraz udział w zajęciach pozaszkolnych. Wszystkie te tematy są ważne, ponieważ mogą prowadzić do sporów lub nieporozumień później, jeśli nie zostaną omówione teraz.

Upewnij się, że Twoje dziecko ma wszystkie przybory potrzebne do szkoły

Upewnij się, że Twoje dziecko ma wszystkie materiały potrzebne do szkoły – zwłaszcza książki – żeby nie było paniki przed pierwszym dniem. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jakie przybory będą wymagane przez nauczyciela (nauczycieli) Twojego dziecka, zapytaj ich bezpośrednio przed zakupami, abyś wiedział dokładnie, co kupić (i czego nie kupić). Jeśli potrzebujesz ksera, to wejdź na stronę: https://podsloniem.pl/pracownia-kserograficzna/2-4140.

Przygotuj harmonogram i omów zmiany

Przed wyjściem z domu każdego ranka przejrzyj z dzieckiem jego plan dnia i omów wszelkie zmiany, które mogły nastąpić od zeszłego roku . Upewnij się, że Twoje dziecko wie, jak dotrzeć tam, gdzie musi iść i o której godzinie powinno się pojawić, a także jak skontaktować się z Tobą w razie jakichkolwiek problemów. Jeśli nie jesteś w stanie omówić tego z dzieckiem osobiście, upewnij się, że ma ono kopię swojego szkolnego harmonogramu w plecaku lub torebce, aby mogło się do niego odwoływać w ciągu dnia.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie czynności trzeba podjąć w celu podtrzymania prawidłowego działania maszyn?
Jakie czynności trzeba podjąć w celu podtrzymania prawidłowego działania maszyn?
Prawidłowa praca maszyn, szczególnie w zakładach produkcyjnych, jest najważniejszą rzeczą, o którą dbają przedsiębiorcy. Płynne działanie tych urządzeń zapewnia optymalną […]
Ostatnie wpisy