Jak pozyskać dodatkowe środki na inwestycje?

Jak pozyskać dodatkowe środki na inwestycje?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu prawie każdej firmy przychodzi ten moment, gdy środki własne przestają wystarczać. Właściciel lub zarząd rozgląda się wtedy za dodatkowymi pieniędzmi na inwestycje. Wielką stratą dla gospodarki jest hamowanie rozwoju perspektywicznych przedsiębiorstw przez brak finansowania z zewnątrz. Problem ten dotyczy zwłaszcza mikro i małych firm, z racji ich niewielkiego kapitału oraz zdolności kredytowych. Gdzie więc szukać dodatkowych pieniędzy? 

Pożyczka, giełda czy inwestor indywidualny?

Wejście na giełdę papierów wartościowych, choć pomaga zdobyć kapitał, wiąże się z ogromną liczbą formalności. Dla niewielkiego przedsiębiorstwa wymogi prawne bywają barierą nie do przeskoczenia. Także pożyczka od osoby prywatnej jest ryzykowna. Wyciek tajemnic handlowych, szpiegostwo przemysłowe, niejasne warunki zwrotu itp. Liczba zagrożeń związanych z dopuszczeniem obcego inwestora jest wysoka. Jednakże istnieją na rynku firmy pożyczkowe, które udzielają kredytów bez zbędnych formalności. Obsługują one zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Niektóre z nich nie wymagają nawet dobrej historii w BIK czy BIG. Pożyczki pod zastaw nieruchomości, kredyty samochodowe, leasingi- ich bogata oferta gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przedsiębiorcy, jeżeli potrzebują pieniędzy, nie powinni pożyczać pieniędzy od rodziny czy na czarnym rynku. Na takiej stronie internetowej jak https://premiumleasing24.pl/oferta/pozyczka/ znajdą oni nie tylko sposoby finansowania inwestycji dla ich firmy, lecz też doradztwo, wyszukiwanie najlepszych ofert na rynku oraz pomoc w rejestracji zakupionych samochodów. Szybko, profesjonalnie i z każdego miejsca w kraju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zajęcia dla dzieci, które warto rozważyć
Zajęcia dla dzieci, które warto rozważyć
Wielu rodziców wysyła dzieci na zajęcia dodatkowe. Tego typu lekcje bowiem pomagają maluchom zdobywać nowe umiejętności i uczą ich działania […]
Ostatnie wpisy