Jak poradzić sobie z brakiem owoców zimą?

Jak poradzić sobie z brakiem owoców zimą?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele ludzi przedkłada miesiące letnie nad jesienno-zimowe nie tylko ze względu na możliwość chodzenia bez zbędnych warstw okryć wierzchnich i sporą ilość wolnego czasu, ale także za sprawą owoców, w które obfitują wówczas sady. W okresie wakacyjnym truskawki, poziomki i maliny pochłania się w ilościach hurtowych, bowiem stanowią one produkty sezonowe, dostępne tylko przez określony czas w roku. Owoce lubi praktycznie każdy, gdyż są pyszne, sycące i bogate w całą gamę witamin oraz składników mineralnych. Nie da się ukryć, że świetnie nadają się jako dodatek do większości posiłków (nie tylko na słodko), podkreślając i wzbogacając ich smak. Nie bez powodu znajdują się bowiem (tuż obok warzyw) na dole piramidy zdrowego żywienia.

Smak, zatrzymany w słoiczku

W sezonie, obfitującym w owoce, warto pomyśleć o zimie, a tym samym samodzielnie przygotować mrożonki. Podczas mroźnych miesięcy, dieta powinna (tak samo jak latem) obfitować w witaminy, których nie zapewnią w dostatecznym stopniu importowane ani rosnące w nienaturalnych warunkach produkty. Nie chcąc tracić wolnego, wakacyjnego czasu na robienie przetworów, dobrze sięgnąć po konfitury ze strony https://devaldano.pl/product-category/twoja-domowa-restauracja/przetwory-owocowe/. Inwestując w pyszne, zdrowe, idealne zarówno do ciast, jak i na kanapki owocowe słoiczki, można mieć pewność, iż w zimowych miesiącach nie nabawi się niedoborów żadnych składników odżywczych ani nie zapomni ulubionych, przywodzących na myśl dzieciństwo smaków. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble pasują do skandynawskich wnętrz?
Jakie meble pasują do skandynawskich wnętrz?
Styl skandynawski od wielu już lat cieszy się ogromnym powodzeniem w zakresie aranżacji wnętrz i nic nie wskazuje na to, […]
Ostatnie wpisy