Jak nauczyć się podstaw malowania?

Jak nauczyć się podstaw malowania?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie to jedna z najpopularniejszych form artystycznego wyrazu. Takie hobby niesie ze sobą wiele korzyści. Twórczo spędzamy czas wolny, rozwijamy swoje zdolności manualne, ćwiczymy cierpliwość i uczymy się myśleć w sposób nieszablonowy. Choć wydaje się być stosunkowo prostym zajęciem, aby osiągnąć zadowalające efekty, należy włożyć w to sporo pracy. Jak się do tego zabrać? Znakomitym rozwiązaniem będą kolorowanki.

Nieskomplikowany początek

Pierwsze kroki w nauce malowania nie powinny polegać na tworzeniu skomplikowanych form i portretów. Takie podejście może prowadzić do frustracji i szybkiego zniechęcenia. Lepszym pomysłem będzie oswojenie się z kredkami lub farbami, nauka mieszania kolorów i równomiernego pokrywania nimi papieru. Doskonała na początek będzie kolorowanka wilka, która posiada gotowe kontury zwierzęcia czekające na wypełnienie ich kolorem. Sierść wilka nie posiada zbyt wielkiego zróżnicowania kolorystycznego, dlatego ukończenie takiego zadania nie powinno przysporzyć problemów.

Większe wyzwania

Gdy zauważymy, że malowanie idzie nam coraz sprawniej, możemy sięgnąć po kolorowanki o nieco większym stopniu trudności. Kolorowanka drzewo wymaga większej precyzji, z uwagi na mnogość gałęzi i liści, które trzeba starannie pokolorować uważając przy tym, by nie pomieszać barw. Taki trening sprawi, że zyskamy niezbędne podstawy i z powodzeniem będziemy mogli podjąć próbę samodzielnego tworzenia konturów, a następnie – w pełni autorskich obrazów. To nauka łącząca przyjemne z pożytecznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki dla małej księżniczki
Zabawki dla małej księżniczki
Niemal każda mała dziewczynka marzy o bajkowym królestwie, w którym jest najpiękniejszą spośród księżniczek. Nie zamienimy mieszkania w bloku lub […]
Ostatnie wpisy