Jak dopasować rozmiar tamponów i podpasek?

Jak dopasować rozmiar tamponów i podpasek?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miesiączka jest czasem, gdy kobieta potrzebuje szczególnej ochrony. Zapewnia jej to niezbędny komfort. W tym celu producenci przygotowali bogatą ofertę, a w rozmiarach tamponów można przebierać. Czasami trudno podjąć decyzję, który jest właściwy i czy właśnie ten odpowiada naszym potrzebom. Jak się tego dowiedzieć? Na początek trzeba podkreślić, że miesiączka, mimo że jest zjawiskiem powszechnym u każdej kobiety, przebiega bardzo indywidualnie. Mowa tutaj przede wszystkim o obfitości krwawienia, które może być nawet różne u tej samej osoby w zależności od dnia cyklu.

Zwykle bywa tak, że na początku krwawienia jest większe, po czym słabnie wraz z upływem kolejnych dni. Ze względu na to, jak i jednostkowe różnice, każda kobieta wymaga innego zabezpieczenia. Kiedy krwi jest naprawdę dużo, lepiej stosować tampony o większej chłonności, z kolei pod koniec miesiączki można zastosować te o słabszej chłonności, ponieważ krwi wtedy jest mniej. Najlepszym testem jest własna obserwacja, która polega na sprawdzeniu wyglądu tampony mniej więcej po czterech godzinach użytkowania. Po wyjęciu należy sprawdzić czy widoczne są białe włókna. Jeśli tak, można następnym razem użyć tamponu o mniejszej chłonności, która będzie wystarczająca. 

Kompleksowa ochrona w trakcie miesiączki

Kolejnym środkiem higienicznym, którego rozmiar należy dobrać do własnych potrzeb są podpaski. Przy obfitym krwawieniu, a także nocą sprawdzą się większe rozmiary. Zmniejszą wówczas prawdopodobieństwo powstawania plam. Kiedy krwi nie ma dużo, można wybrać mniejsze. Te o różnych rozmiarach można zamówić na https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Przy wyborze rodzaju podpasek ważna jest również wielkość bielizny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ćwiczyć ze stojącymi workami bokserskimi?
Jak ćwiczyć ze stojącymi workami bokserskimi?
Worek bokserski jest idealnym narzędziem treningowym nie tylko dla zawodników sztuk walki, ale także amatorów i pasjonatów. Można na nim […]
Ostatnie wpisy