Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca

Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zastanawiasz się jak legalnie zatrudnić cudzoziemca, to nie mogłeś trafić w lepsze miejsce i już spieszymy ci z odpowiedzią. Aby możliwe było legalne powierzenie wykonania pracy osobie z zagranicy, muszą zostać spełnione różnorodne warunki, które wynikają z przepisów ustawy dotyczącej zatrudnienia cudzoziemców. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wzrosło zainteresowanie możliwością powierzenia wykonania pracy osobom, które posiadają obywatelstwo ukraińskie, pochodzą z Białorusi, Mołdawii oraz innych państw znajdujących się na na wschodzie naszego państwa (sprawdź np.: rekrutacje pracowników z Ukrainy).

Jeśli chodzi o warunki, które musi spełnić cudzoziemiec, aby móc wykonywać pracę na terenie Polski, to są to między innymi: posiadanie ważnej wizy lub innego dokumentu, który uprawnia cudzoziemca do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Może to być np. zezwolenie na pobyt czasowy, który posiada swoje potwierdzenie w postaci odpowiedniej karty pobytu. Chodzi o taką podstawę, która umożliwia cudzoziemcowi wykonywanie pracy, czyli nie może to być np. wiza turystyczna, ponieważ nie można na niej pracować.

Osoba, która zatrudnia cudzoziemca ma obowiązek odebrać od niego zezwolenie na wykonywanie pracy, które wydane jest przez stosownego wojewodę. Ważnym jest także, że cudzoziemiec nie może pracować w warunkach innych niż te, które zostały określone w karcie, która stanowi zezwolenie na jego pracę na terenie Polski. Cudzoziemiec nie może także pracować także na inne stanowisko niż to które zostało ujęte w zezwolenia.

Artykuł napisany we współpracy z Laxowork -agencją pracy tymczasowej.
Zobacz także: aktualne oferty pracy dla Ukraińców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety mebli ratanowych
Zalety mebli ratanowych
Meble rattanowe to lekkie, eleganckie i bardzo klasyczne rozwiązanie dla miłośników ciepłych i przytulnych domowych wnętrz. Chociaż mają one swoich […]
Ostatnie wpisy