Jak dobrać pielęgnację do naszych włosów?

Jak dobrać pielęgnację do naszych włosów?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy marzy Ci się zachwycający efekt tafli lśniących, zdrowych włosów, celujesz w stymulację porostu czy też poszukujesz ratunku dla włosów zniszczonych wieloletnim farbowaniem, pierwszym i najważniejszym krokiem w stronę świadomej pielęgnacji jest poznanie potrzeb Twoich włosów. Choć odpowiednio opracowana pielęgnacja włosów powinna dostarczać kosmykom wszystkich niezbędnych dla ich dobrej kondycji elementów – budulca, nawilżenia i ochrony, to od indywidualnych potrzeb i preferencji w dużej mierze zależy ostateczny kształt kompozycji wykorzystywanych kosmetyków czy półproduktów. Dobrym punktem wyjścia może być określenie porowatości włosów oraz innych ich cech – obecności przesuszenia, stopnia łamliwości, trudności w rozczesywaniu czy kłopotów z objętością przy skórze głowy. Właściwy dobór pielęgnacji wraz z regularnością w jej stosowaniu zapewnia najlepsze i najbardziej zauważalne efekty.

Porowatość włosów i ich szczególne potrzeby

Ustalenie porowatości włosów, czyli stopnia odchylenia łusek włosowych, może ułatwić dokonanie właściwego doboru kosmetyków do pielęgnacji. Jeśli interesują Cię kosmetyki z dodatkami naturalnych olejów roślinnych, warto pamiętać o przydatnej wskazówce: włosy niskoporowate z reguły „lubią” olej kokosowy i masło shea, średnioporowate – olej z awokado i orzechów macadamia, z kolei wysokoporowate – oleje lniany i konopny. Podejście pielęgnacyjne do włosów wielokrotnie farbowanych powinno uwzględniać wysokie zapotrzebowanie kosmyków na budulec i regenerację, czyli składniki proteinowe, lecz także na nawilżenie – w składach kosmetyków warto poszukiwać aloesu, gliceryny, pantenolu oraz kwasu hialuronowego. Narzekasz na brak objętości włosów przy skórze głowy? Postaw na szampony z dodatkiem glinki, które będą skutecznie oczyszczać Twoją skórę głowy i odbijać włosy od ich nasady. Szeroki wybór kosmetyków do włosów o różnych potrzebach pielęgnacyjnych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów ułatwiających codzienne dbanie o włosy znajdziesz na stronie https://beabeleza.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto mieć w domu fototapetę?
Czy warto mieć w domu fototapetę?
Zakup nowego mieszkania to duża inwestycja. Należy w tym wypadku przeznaczyć fundusze na jego urządzenie. Stworzenie odpowiedniej przestrzeni, posłuży nam […]
Ostatnie wpisy