Jak dobrać pielęgnację do naszych włosów?

Jak dobrać pielęgnację do naszych włosów?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy marzy Ci się zachwycający efekt tafli lśniących, zdrowych włosów, celujesz w stymulację porostu czy też poszukujesz ratunku dla włosów zniszczonych wieloletnim farbowaniem, pierwszym i najważniejszym krokiem w stronę świadomej pielęgnacji jest poznanie potrzeb Twoich włosów. Choć odpowiednio opracowana pielęgnacja włosów powinna dostarczać kosmykom wszystkich niezbędnych dla ich dobrej kondycji elementów – budulca, nawilżenia i ochrony, to od indywidualnych potrzeb i preferencji w dużej mierze zależy ostateczny kształt kompozycji wykorzystywanych kosmetyków czy półproduktów. Dobrym punktem wyjścia może być określenie porowatości włosów oraz innych ich cech – obecności przesuszenia, stopnia łamliwości, trudności w rozczesywaniu czy kłopotów z objętością przy skórze głowy. Właściwy dobór pielęgnacji wraz z regularnością w jej stosowaniu zapewnia najlepsze i najbardziej zauważalne efekty.

Porowatość włosów i ich szczególne potrzeby

Ustalenie porowatości włosów, czyli stopnia odchylenia łusek włosowych, może ułatwić dokonanie właściwego doboru kosmetyków do pielęgnacji. Jeśli interesują Cię kosmetyki z dodatkami naturalnych olejów roślinnych, warto pamiętać o przydatnej wskazówce: włosy niskoporowate z reguły „lubią” olej kokosowy i masło shea, średnioporowate – olej z awokado i orzechów macadamia, z kolei wysokoporowate – oleje lniany i konopny. Podejście pielęgnacyjne do włosów wielokrotnie farbowanych powinno uwzględniać wysokie zapotrzebowanie kosmyków na budulec i regenerację, czyli składniki proteinowe, lecz także na nawilżenie – w składach kosmetyków warto poszukiwać aloesu, gliceryny, pantenolu oraz kwasu hialuronowego. Narzekasz na brak objętości włosów przy skórze głowy? Postaw na szampony z dodatkiem glinki, które będą skutecznie oczyszczać Twoją skórę głowy i odbijać włosy od ich nasady. Szeroki wybór kosmetyków do włosów o różnych potrzebach pielęgnacyjnych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów ułatwiających codzienne dbanie o włosy znajdziesz na stronie https://beabeleza.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupić rzeczy potrzebne do scrapbookingu?
Gdzie kupić rzeczy potrzebne do scrapbookingu?
Tworzenie bardzo fantazyjnych, niebanalnych kartek, czy ozdabianie albumów może być cudownym, relaksującym po ciężkim dniu hobby zajmującym nadmiar wolnego czasu. […]
Ostatnie wpisy