Gdzie znaleźć informacje na temat leczenia preparatami zawierającymi marihuanę?

0
Gdzie znaleźć informacje na temat leczenia preparatami zawierającymi marihuanę?

Medyczna marihuana to lek, który jest skuteczny w leczeniu niektórych chorób. Stosunkowo ciężko jest zdobyć w Polsce zawierające ją preparaty. Informacje na temat tej metody leczenia najlepiej czerpać od lekarza, lub w Punkcie konsultacyjnym Medyczna Marihuana na stronach internetowych ośrodków leczniczych.

W czym może pomóc medyczna marihuana?

Te produkty na bazie specjalnych odmian konopi, zawierają kannabinoidy CBD i THC. W preparatach stosowanych w leczeniu chorób znajduje się wyższa zawartość CBD, a ilość THC, mającego właściwości psychogenne jest niewielka. Wykazują działanie głównie przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśni, przeciwwymiotne i przeciwdrgawkowe. Są stosowane w takich chorobach, jak stwardnienie rozsiane, padaczka, ciężka jaskra, w leczeniu bólu i wymiotów u osób z chorobą nowotworową. Informacje, czy dana choroba jest wskazaniem do terapii marihuaną, najlepiej jest uzyskać ze sprawdzonego źródła, takiego jak lekarz.

Jak zdobyć lek z marihuaną?

Osoby, które mają wskazania do przyjmowania medycznej marihuany, powinny spytać lekarza o możliwość takiego leczenia. Dobrze jest poszukać apteki, która będzie sprzedawać preparaty konopi. Inne produkty mogą być sprowadzane na import docelowy, co wymaga specjalnego zaświadczenia od lekarza o konieczności leczenia danym środkiem.

Poradnie leczenia bólu i ośrodki hospicyjne często udzielają informacji na temat stosowanych metod terapii, także medyczną marihuaną. Dobrym źródłem informacji na ten temat mogą być zatem ich strony internetowe. Na stronach takich jak https://fho.org.pl/ można otrzymać profesjonalną poradę na temat leczniczej marihuany. Ważne, żeby takie informacje czerpać od profesjonalistów.

Zostaw komentarz