Gdzie wyrzucać zużyte lub uszkodzone baterie?

Gdzie wyrzucać zużyte lub uszkodzone baterie?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Choć zdecydowana większość osób używa akumulatorów, to nadal w wielu urządzeniach, takich jak np. zegarki ścienne lub wagi, umieszcza się jednorazowe baterie. Nie wszyscy wiedzą, że znajdują się one na liście odpadów niebezpiecznych (bez względu na rodzaj baterii). W praktyce oznacza to, że pod żadnym pozorem nie mogą być wrzucone do pojemników na odpady komunalne. Zatem w jaki sposób się ich pozbyć?

Bezpieczna utylizacja baterii i ogniw

Każda bateria jest zamknięta w solidnej obudowie, która w przypadku standardowego wykorzystania, nie powinna ulec uszkodzeniu. Wynika to m.in. z obecności niebezpiecznych substancji, które nie mogą wydostać się na zewnątrz. W każdym sklepie, w którym można kupić baterie (nie ma znaczenia jakie), powinny znajdować się pojemniki na zużyte egzemplarze. Klienci mogą bezpłatnie wrzucić tam ogniwa i mieć pewność, że zostaną w legalny sposób zutylizowane. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, które mogą odzyskać nawet 99% wszystkich składników ogniwa. Na batteriescentral.com można znaleźć więcej informacji o utylizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć przytulny gabinet do pracy w domu?
Jak stworzyć przytulny gabinet do pracy w domu?
Gabinet w domu, w którym można pracować to marzenie wielu osób. Zwykle kojarzony jest z okazałym pomieszczeniem, luksusowo wyposażonym. Nie […]
Ostatnie wpisy