Funkcje rolet okiennych

Funkcje rolet okiennych
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety to niezwykle bogata grupa osłon okiennych. zróżnicowanych pod względem materiału wykonania, mechanizmu, kolorystyki oraz wzornictwa. Wyróżniamy m.in. modele zewnętrzne i wewnętrzne, natynkowe i podtynkowe, na wymiar, zwijane, plisowane, a także podnoszone. Większość popularnych rodzajów rolet znajdziemy w ofercie zaprezentowanej na https://rolety24.net/. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie kluczowe funkcje pełnią te specyficzne konstrukcje. 

Gwarancja prywatności i nie tylko

Rolety okienne przede wszystkim zapewniają nam optymalny poziom prywatności, ponieważ skutecznie chronią wnętrze przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i osób postronnych z ulicy. Dzięki temu możemy robić w swoim własnym domu wszystko to, na co tylko przyjdzie nam ochota. Drugą zasadniczą funkcją tych konstrukcji jest zatrzymywanie ciepła w budynku mieszkalnym, co w znacznym stopniu zwiększa komfort termiczny i wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Chodzi tutaj oczywiście o rolety zewnętrzne, wykonane z solidnej blachy aluminiowej, których poszczególne listwy zostały wypełnione pianką poliuretanową.

Kolejnym niewątpliwym atutem jest dobra izolacja pomieszczeń przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Prawidłowo zamontowane rolety są bowiem zdolne do jego zniwelowania nawet o 17 decybeli. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla osób mieszkających w miastach przy ruchliwych drogach. Pozostałe zalety rolet to m.in.: zabezpieczenie domu przed włamaniem (wzmocnione modele zewnętrzne), ochrona przed upałami w porze letniej i mrozem w okresie zimowym, a także wzmocnienie dekoracyjności fasady budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy w każdym miejscu można latać dronem?
Czy w każdym miejscu można latać dronem?
Drony na przestrzeni ostatnich kilku lat stały się bardzo popularne także w Polsce. Są wykorzystywane do celów rekreacyjnych, sportowych, a […]
Ostatnie wpisy