Farba do betonu – jaką wybrać?

Farba do betonu – jaką wybrać?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew pozorom malowanie betonowych powierzchni nie jest tak prostą sprawą, jakby mogło się wydawać. Rodzaj farby musi być dopasowany do typu betonu, ponieważ jego mineralna struktura charakteryzuje się dużą chłonnością. Dlatego przed rozpoczęciem malowania trzeba dokładnie sprawdzić z czego została wykonana powierzchnia przeznaczona do pokrycia farbą. Inaczej na farbę zareagują prefabrykaty, a inaczej wylewki betonowe. 

Jakimi farbami malować beton?

Do powierzchni, które są szczególnie narażone na ścieranie, najlepiej użyć farb epoksydowych. Są to farby dwuskładnikowe. Pełną funkcjonalność uzyskuje się po zmieszaniu utwardzacza z żywicą epoksydową. W celu uzyskania estetycznego efektu przy jednoczesnym zachowaniu parametrów odpornościowych, używa się farb akrylowych. Należy dobrać produkt do odpowiedniej powierzchni. Farby olejne stosuje się tam, gdzie nie ma kontaktu z chemikaliami oraz wodą. Chlorokauczukowe farby do betonu używa się do malowania powierzchni przemysłowych i magazynowych. 

Jak malować beton?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, która ma być pomalowana. Struktura materiału powinna być dokładnie wyczyszczona i osuszona. W niektórych przypadkach przed pomalowaniem, nie obejdzie się bez użycia preparatu do gruntowania betonu. Dzięki temu można zoptymalizować ilość zużytego produktu, ponieważ powierzchnia stanie się mniej chłonna. Dla uzyskania równomiernej barwy warto użyć farby podkładowej. Natomiast do betonu rozprowadza się przy pomocy wałka, pędzla lub pistoletu natryskowego. Odpowiednią trwałość zapewnia położenie dwóch warstw farby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wyposażyć pizzerię?
W co wyposażyć pizzerię?
Podstawą wyposażenia pizzerii jest piec do wypiekania pizzy. Na pierwszy rzut oka takie urządzenia są do siebie bardzo podobne. Różnią […]
Ostatnie wpisy