Kiedy zdecydować się na transport palet?

Kiedy zdecydować się na transport palet?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane palety to specjalne konstrukcje zaprojektowane z myślą o przewozie różnych ładunków. Przeważnie są to towary o dużej wadze, ale niekoniecznie wielkich rozmiarów, które mogą być stosunkowo łatwo ładowane oraz rozładowywane na terminalach. Palety znakomicie nadają się także do transportu towarów wielkogabarytowych. W tym przypadku powinny się jednak charakteryzować zwiększoną wytrzymałością, aby w trakcie przewożenia ładunek nie został w żaden sposób uszkodzony.

Konstrukcje do zadań specjalnych

Przesyłki paletowe to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy musimy przetransportować towar o dużej masie, nietypowym kształcie albo wielkich rozmiarach. Większość firm mających w ofercie tego rodzaju przewozy, takie jak https://kurierbps.pl/, wykorzystuje specjalne, wzmacniane palety, które idealnie nadają się do transportowania wszelkich, nawet najbardziej nietypowych zamówień.

Mogą to być np. maszyny rolnicze, urządzenia wykorzystywane w zakładach przemysłowych, meble, sprzęt AGD (lodówki, pralki, kuchenki), sprzęt RTV (np. telewizory), pojazdy (m.in. motocykle, quady czy skutery), a nawet różne materiały sypkie znajdujące się w beczkach, bębnach lub rolkach.

Palety specjalne są bowiem często wyposażone w specyficzne wanny wychwytowe w postaci podstawy, nad którą umieszczona jest kratownica. Dzięki temu rozwiązaniu dana substancja nie wycieka na posadzkę, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie transportu towaru.

Warto podkreślić, że firmy przewozowe specjalizujące się w transporcie paletowym stosują zarówno konstrukcje jednorazowego użytku, jak i wielokrotnego użytku (rozmiar euro). Te pierwsze głównie do ładunków o sporej masie, natomiast drugie – do towarów ponadgabarytowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kochamy słońce, a okulary przeciwsłoneczne – dlaczego je nosimy?
Kochamy słońce, a okulary przeciwsłoneczne – dlaczego je nosimy?
Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek. Chronią nasze oczy przed promieniowaniem i wspomagają nasz wzrok w jasnym świetle lub […]
Ostatnie wpisy