Dlaczego dom z drewna?

Dlaczego dom z drewna?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto wybudować dom z drewna?

Coraz więcej osób decyduje się na budowanie domów z drewna. Co skłania ich do podjęcia takiej decyzji? Oto kilka najważniejszych powodów.

Na pierwszy rzut oka najbardziej widoczne są walory estetyczne. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że domy wybudowane z drewna cechują się niezwykłą elegancją. Takie nieruchomości tworzą bajkowy klimat i sprawiają, że mieszkanie w nich to bardzo przyjemne uczucie.

Warto podkreślić, że domy z drewna charakteryzują się też wytrzymałością. Wszystko dzięki wprowadzeniu drewna klejonego, które wzmacniane jest włóknem. Ciekawostką jest fakt, że użycie tego materiału sprawia, że nieruchomości drewniane cechują się lekką konstrukcją co sprawia, że koszt budowy fundamentów jest dużo mniejszy. Lekka konstrukcja sprawia też, że domy drewniane mogą być budowane nawet w miejscach, w których nie ma zbyt korzystnych warunków gruntowych.

Istotnym czynnikiem przemawiającym za taką nieruchomością jest także czas. Wszystko dlatego, że budynki wykonane z drewna buduje się zdecydowanie szybciej, niż standardowe nieruchomości.

Wiele osób twierdzi, że domy z drewna są mało odporne na ogień. Jest to jednak często powtarzany mit, który nie ma obecnie zbyt dużo wspólnego z prawdą. Zastosowane drewno klejone nie pęka w czasie spalania jak beton. Ponadto nie ulega też uplastycznieniu jak żelazo. To wszystko powoduje, że nawet przy wysokich temperaturach drewno cały czas charakteryzuje się odpowiednią nośnością, która wytrzymuje obciążenia budowli.

Dla wielu  najważniejszym czynnikiem jest jednak po prostu cena. Trzeba podkreślić, że domy drewniane mogą być postawione przy użyciu nawet 33% mniejszej kwoty w porównaniu do standardowych domów murowanych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są plusy i minusy wykonywania kalisteniki?
Jakie są plusy i minusy wykonywania kalisteniki?
Obecnie coraz więcej osób uprawia sport. Regularne treningi bowiem to nie tylko szansa na lepszą sylwetkę. Przede wszystkim dzięki aktywności […]
Ostatnie wpisy