Czym są nakrętki klatkowe i gdzie się ich używa?

Czym są nakrętki klatkowe i gdzie się ich używa?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nakrętki klatkowe wyróżniają się specyficzną budową. Montuje się je zwykłymi śrubami do pożądanych elementów, by potem, za pomocą owej „klatki” móc montować na nich inne, płaskie części. Jest to rozwiązanie wyjątkowo wygodne i pozwala w szybki sposób zarówno montować, jak i demontować poszczególne elementy. Wśród nich rozróżniamy kilka typów, stosowanych w zależności od potrzeby i miejsca przeznaczenia. Są to: nakrętki klatkowe zwykłe, z uziemieniem, wsuwane oraz te typu  U. Podział ten uzupełniany jest również rodzajem metalu w nich stosowanym – możemy zdecydować się na stal nierdzewną lub stal ocynkowaną. Jak widzimy, wybór jest szeroki, co bezpośrednio przekłada się na ilość zastosowań, jakie przemysł dla nich znajduje.

Gałęzie przemysłu, w których używa się tego typu nakrętek

Do podstawowych gałęzi przemysłu znajdujących zastosowanie dla nakrętek klatkowych, należą: przemysł elektroniczny, samochodowy oraz zajmujący się budową maszyn. Ale nie znaczy to, że są to jedyne branże korzystające z tych udogodnień. Najczęstszym przeznaczeniem tych nakrętek jest pomoc w mocowaniu konkretnych elementów i urządzeń do belek nośnych i w obudowach większych maszyn. Nakrętki dają pewność stabilności, przez co monter nie musi martwić się o potencjalne poluzowanie mocowanej części, a ponadto, jeśli coś trzeba by było wymienić lub naprawić, równie ławo da się tę część zdemontować. Jeśli jesteśmy właścicielami przemysłu, który zrobiłby pożytek z klatkowych nakrętek, powinniśmy zajrzeć na https://mocujemy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?
Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?
Kiedy podczas burzy powstają błyskawice i potężne wyładowania, rodzi się obawa, że może się to nie najlepiej skończyć. Takie przeczucie […]
Ostatnie wpisy