Czym są kannabinoidy?

Czym są kannabinoidy?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kannabinoidy to unikalna klasa związków chemicznych, które działają na receptory kannabinoidowe w komórkach, które tłumią uwalnianie neuroprzekaźników w mózgu. Kannabinoid to jeden z wielu aktywnych związków chemicznych występujących w roślinie konopi. Dwa najbardziej znane to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD).

Czym dokładnie są kannabinoidy?

Kannabinoidy to klasa różnorodnych związków chemicznych, które działają na receptory kannabinoidowe w komórkach, które hamują uwalnianie neuroprzekaźników w mózgu. Ligandami dla tych białek receptorowych są endokannabinoidy (produkowane naturalnie w organizmie ludzi i zwierząt), fitokannabinoidy (występujące w konopiach indyjskich i niektórych innych roślinach) oraz syntetyczne kannabinoidy (wytwarzane sztucznie). Najbardziej znanym kannabinoidem jest fitokannabinoid tetrahydrokannabinol (THC), podstawowy związek psychoaktywny konopi. Kannabidiol (CBD) jest kolejnym ważnym składnikiem rośliny. Istnieje co najmniej 85 różnych kannabinoidów wyizolowanych z konopi, wykazujących zróżnicowane działanie. Różne odmiany rośliny konopi, takie jak np. Gorilla, wytwarzają różne proporcje tych kannabinoidów.

Czy w Polsce marihuana jest legalna?

Nie, marihuana jest w Polsce nielegalna. Zgodnie z polskim kodeksem karnym (Kodeks Karny), każdy kto nielegalnie produkuje, importuje lub eksportuje narkotyki, może zostać skazany na karę więzienia do ośmiu lat. Prawo stanowi również, że każdemu, kto używa narkotyków na własny użytek, może grozić do trzech lat więzienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego używanie foliowych opakowań jest dobrą opcją?
Dlaczego używanie foliowych opakowań jest dobrą opcją?
Opakowania foliowe to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie świeżości i bezpieczeństwa produktów spożywczych. Wykorzystanie folii do pakowania żywności było […]
Ostatnie wpisy