Czy wystrój wnętrz w stylu retro jest jeszcze w modzie?

Czy wystrój wnętrz w stylu retro jest jeszcze w modzie?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pewne elementy stylu retro nigdy nie wyjdą z mody. Trzeba przyznać, że design dawnych lat na stałe został wpisany w aranżacyjne kanony i stał się ponadczasową klasyką. Jeśli jednak nadal mamy wątpliwości, czy czerpać inspirację z tej estetyki, wystarczy zajrzeć na strony online największych sieciówek meblowych. Pełne są one stylizowanych komódek, charakterystycznych kanap i zawsze modnych foteli uszaków. Dlatego będąc fanem retro klimatów, śmiało możemy planować taki wystrój.

Ponadczasowe elementy wyposażenia w stylu retro

Polscy projektanci mebli z lat 60. i 70. stali się wyznacznikiem dla światowej mody wnętrzarskiej. Dzisiaj możemy mieć pewność, że lekkie, dosyć obłe, drewniane formy zawsze będą wyglądać świetnie w naszym salonie, biurze, czy też sypialni. Stoliki RTV, które znajdziemy na tej stronie https://table4u.pl/szafki-i-polki-rtv, wspaniale wpiszą się w klimaty retro, a ich piękne wykonanie i doskonała jakość zagwarantują nam trwałość produktu. Zestawiając je z podobnymi szafkami, komodami oraz nowocześniejszymi elementami tapicerowanymi, otrzymamy świetny, nieprzerysowany efekt vintage. Taką stylizację wnętrza możemy uzupełnić efektownymi grafikami, obrazami, albo różnymi akcesoriami znalezionymi na aukcjach internetowych lub pchlich targach.

W poszukiwaniu mebli retro warto przejrzeć też strychy i piwnice naszych dziadków. Często posiadają oni prawdziwe, designerskie perełki, którym możemy dać drugie życie, zmieniając np. tapicerkę, bądź odświeżając popękaną politurę. Kompozycja starych, jak również nowych mebli da doskonałe, zgodne z aktualnymi trendami połączenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?
Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?
Kiedy podczas burzy powstają błyskawice i potężne wyładowania, rodzi się obawa, że może się to nie najlepiej skończyć. Takie przeczucie […]
Ostatnie wpisy