Jak używać baterii w telefonie?

Jak używać baterii w telefonie?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając telefon, zwraca się uwagę na wiele parametrów użytkowych, natomiast często pewną zagadką pozostaje żywotność baterii. Smartfony błyskawicznie zużywają energię, która jest potrzebna do obsługiwania poszczególnych opcji czy aplikacji. Istnieje jednak parę prostych zasad, dzięki którym baterie będą funkcjonowały dobrze i optymalnie. O czym trzeba pamiętać? 

Jak ładować? 

Wiele zależy od modelu baterii, którą zamontował producent, lecz kluczowe są zasady dotyczące ich ładowania. Trzeba pamiętać przy tym, że technologia idzie do przodu i obecnie w urządzeniach stosuje się systemy litowo-jonowe, więc dawne mity odnośnie akumulatorów są obecnie bezużyteczne, a często szkodliwe. Przede wszystkim nie powinno się wyładowywać telefonu do końca – należy podłączyć go do ładowarki, gdy tylko pojawi się sygnał o niskim poziomie energii. Najlepiej jest podładować urządzenie do poziomu 80-90 %, lecz w razie potrzeby można też oczywiście zaczekać do osiągnięcia najwyższego pułapu.

Obecne telefony posiadają również układy zapobiegające nadmiernemu przeciążeniu, więc podłączony sprzęt można tak pozostawić na kilka godzin bez żadnych obaw, więc dobrym pomysłem jest ładowanie baterii przez noc. Istotne jest także wykorzystywanie oryginalnych ładowarek. Gdy ktoś posiada iPhone 6s bateria nieoryginalna może sprawić, że sprzęt będzie działać mniej efektywnie, a w najgorszym razie doprowadzi nawet do uszkodzenia baterii. 

Użytkowanie 

Wpływ na poziom energii ma też oczywiście kwestia tego jak korzysta się z samego telefonu. Przy intensywnym użytkowaniu i ciągłym uruchamianiu wielu aplikacji tak czy siak konieczne będzie zwykłe codzienne ładowanie. Warto zwracać uwagę na wyłączanie programów z których się nie korzysta, a które mogą być aktywne w tle, co pozwoli na mniejsze ubytki i jedno uzupełnienie poziomu baterii może wtedy wystarczyć nawet na dwa lub trzy dni. Oczywiście wraz z upływem czasu akumulator będzie mniej efektywny i jest to naturalny skutek jego wykorzystywania. Jeżeli tylko zauważymy gwałtowne spadki naładowania, trzeba koniecznie udać się do serwisu. Przykładowy cennik napraw można zobaczyć na https://iclinica.pl/cennik/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto wybrać się do galerii sztuki?
Dlaczego warto wybrać się do galerii sztuki?
Odpowiedź jest prosta: bo sztuka to zabawa. Sztuka może prowokować do myślenia i być wyzwaniem. Może wywołać uśmiech, śmiech lub […]
Ostatnie wpisy